„Widziała w trędowatych nie tyle jednostkę chorobową do wyleczenia, ile całego człowieka z jego lękami i nadziejami, któremu należy się – oprócz profesjonalnej opieki – szacunek i czułość. Podjęła wiele działań, by przywrócić im poczucie godności i przełamać lęk przed trądem”.
25 lutego (wtorek) o godzinie 19.00 w kaplicy przy parafii Wniebowzięcia NMP w Katowicach (ul. Graniczna 26) odbędzie się kolejne spotkanie osób związanych z Apostolstwem Chorych. O 19.00 zostanie odprawiona Msza święta w intencjach nadsyłanych do Sekretariatu Apostolstwa Chorych, a po Mszy będzie miała miejsce adoracja Najświętszego Sakramentu.
Walczymy o wolność na różnych frontach. Czy jednak ta wolność jest w nas? Jednym z jej wyznaczników jest zdolność do podejmowania postu.
Środa Popielcowa to dzień, który rozpoczyna w Kościele okres Wielkiego Postu czyli czterdziestodniowej pokuty. Ma to być czas nawrócenia i pogłębiania relacji z miłującym Bogiem.
Wiem, że pocałowanie tego, co najbardziej boli w życiu, może się wydawać głupotą, ale dzisiejsza Ewangelia mówi właśnie o tym.
Post wyraża umartwienie, smutek z powodu grzechów i słabości, pokutę. Głód i ograniczenia ciała pozwalają nam odczuć inny głód, głód miłości do Boga.
W USA od 1973 roku obowiązuje precedens prawny, który zalegalizował aborcję na życzenie matki bez jakiejkolwiek przyczyny aż do momentu urodzenia się dziecka.
Na termin obchodów nieprzypadkowo wybrano dzień 29 lutego – jest to najrzadziej występujący dzień w kalendarzu, przypada bowiem co cztery lata. Poza latami przestępnymi Dzień Chorób Rzadkich ma miejsce 28 lutego.
Lewi i jego goście zrozumieli, kto jest jedyną ich nadzieją. Może i my rozpoznamy naszego Miłosiernego Zbawiciela w twarzy kapłana po drugiej stronie kratek konfesjonału?
Tylko mocne zakotwiczenie w Jezusie, w Słowie Bożym; nie wchodzenie z diabłem w dialog; pozwoli mi wytrwać w dobrym i wzrastać w Bogu.