Rekolekcje w Rabce-Zdroju już za nami

W dniach 12-16 lipca br. w Rabce-Zdroju odbywały się rekolekcje Apostolstwa Chorych. W tych dniach korzystaliśmy z gościnności Sióstr Franciszkanek Służebnic Krzyża, które prowadzą w Rabce Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy dla Dzieci Niewidomych i Słabowidzących im św. Tereski. Rekolekcje prowadził Ks. Wojciech Bartoszek, uczestniczyło w nich 30 osób.

zdjęcie: Apostolstwo Chorych

2023-07-17

Czas wakacji dla wielu ludzi to czas rekolekcji i głębszego namysłu nad obecnością Boga w życiu. Na oazy wyjeżdżają dzieci, młodzież i rodziny. Również osoby chore, starsze wiekiem i niepełnosprawne dzięki Apostolstwu Chorych miały okazję przeżyć swoje wakacyjne ćwiczenia duchowe w Rabce-Zdroju. To już czwarte takie rekolekcje w tym miejscu. Rabka-Zdrój – piękna zdrojowa miejscowość, znajduje się między dwoma pasmami górskimi, Beskidem Wyspowym i Gorcami. Miejscem docelowym naszej wyprawy była szkoła i internat dla dzieci niewidomych i słabowidzących. Zarówno szkoła, jak i internat, na czas wakacji opustoszałe, w roku szkolnym prowadzone są przez Siostry Franciszkanki Służebnice Krzyża.

W drodze do Rabki, 12 lipca, nawiedziliśmy klasztor ojców karmelitów w Czernej, gdzie uczestniczyliśmy we Mszy świętej i poznaliśmy historię tego miejsca oraz zwiedziliśmy muzeum misyjne.

Czas rekolekcji był intensywny. W codziennym zabieganiu nie zawsze mamy okazję, by się zatrzymać i pomyśleć głębiej o Bogu, o swoim życiu, o sensie cierpienia. W Rabce była ku temu okazja. Plan rekolekcji był wypełniony wieloma punktami; była codzienna Msza święta, wprowadzenia do modlitwy, adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy, okazja do spowiedzi świętej, spotkania w grupach dzielenia, pogodne wieczory a także czas wolny.

Niektórzy z nas po raz pierwszy uczestniczyli w tego typu rekolekcjach. Jedni przyjechali, bo usłyszeli o rekolekcjach w Radiu Maryja lub w innych mediach, inni przybyli, zachęceni przez osoby, które regularnie uczestniczą w rekolekcjach Apostolstwa Chorych. Szczególnie cieszy obecność na rekolekcjach tych osób, które uczestniczyły w nich pierwszy raz: były wśród nas osoby z okolic Wrocławia czy z Krakowa. Podczas rekolekcji mieliśmy potrzebę rozmowy z Bogiem i szukaliśmy kontaktu z drugim człowiekiem. Wspólne przebywanie ze sobą dawało poczucie wspólnoty. Z wielu z nas emanowała radość, pogoda ducha oraz otwartość na Pana Boga i bliźniego.

Z serca dziękujemy Siostrom, które z wielką gościnnością przyjęły nas w swoich progach. Niech Dobry Bóg wynagrodzi im każdą serdeczność i okazaną nam dobroć.
Galerię zdjęć z rekolekcji można obejrzeć TUTAJ

Autorzy tekstów, Cogiel Renata Katarzyna, Polecane, Nasze propozycje

nd pn wt śr cz pt sb

30

1

2

3

4

5

7

8

9

10

11

12

13

14

15

16

17

18

19

20

21

22

23

24

25

26

27

28

29

30

31

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

Dzisiaj: 12.07.2024