Wiara i niewiara

Niektórych choroba, śmierć bliskiej osoby przybliży do Boga, będą szukać pomocy na modlitwie, w sakramentach, mszy świętej, przejrzą! A niektórych oddali od Boga, będą Go oskarżać, obrażać i odrzucać. Jest to próba wiary i próba pokory.

zdjęcie: Archiwum prywatne

2023-03-19

Komentarz do fragmentu Ewangelii J 9, 1-41
IV niedziela Wielkiego Postu
Niedziela Laetare (Radości)

W szpitalu bardzo często słyszę: „siostro! Za jakie grzechy ja tak cierpię?, dlaczego mnie to spotkało, albo dlaczego tak Bóg mnie pokarał?”.

Uczniowie też pytają: „Rabbi, kto popełnił grzech, że człowiek ten urodził się niewidomy: on sam czy jego rodzice? Jezus im odpowiedział: Ani on nie zgrzeszył ani jego rodzice, lecz stało się tak, aby w nim ukazały się dzieła Boże”. Myślę, że wiara i niewiara odgrywa ogromną rolę. Bo jak bez wiary wytłumaczyć komuś dlaczego młody człowiek zapada na nieuleczalną chorobę, albo w wyniku wypadku staje się osobą niepełnosprawną, zależną od innych. Albo umiera matka trojga dzieci lub umiera dziecko rodzicom?

Stało się tak, aby w nich ukazały się dzieła Boże. Bez wiary trudno jest to zrozumieć. Niektórych choroba, śmierć bliskiej osoby przybliży do Boga, będą szukać pomocy na modlitwie, w sakramentach, mszy świętej, przejrzą! A niektórych oddali od Boga, będą Go oskarżać, obrażać i odrzucać. Jest to próba wiary i próba pokory.

Niewidomy odzyskał wzrok, bo zobaczył Jezusa, uwierzył w Niego, a faryzeusze chociaż widzieli to, byli niewidomi na Jezusa, nie chcieli w Niego uwierzyć. I nieraz mamy czytelne znaki Jego obecności, ale one nie są widziane przez tych, którzy są niewidomi duchowo.

Jezu, dziękuję Ci, że otworzyłeś moje oczy!

Autorzy tekstów, Agata Iwanicka, pielęgniarka, Rozważanie, Komentarz do ewangelii

nd pn wt śr cz pt sb

26

27

28

29

30

31

1

2

3

4

5

6

9

15

16

17

19

21

22

23

24

25

26

27

28

29

1

2

3

4

5

6

Dzisiaj: 22.06.2024