Posłani, by głosić

Świadczenie o Jezusie wymaga odwagi. Jego nauka jest trudna, wymagająca, wzbudza więc sprzeciw. Wiąże się z ryzykiem prześladowania, odrzucenia, wymaga ofiar i wyrzeczeń, utraty relacji, pozycji. Ale Jezus nam obiecał, że nie zostawi nas w takich chwilach osamotnionych i bezbronnych.

2023-07-13

Komentarz do fragmentu Ewangelii Mt 10, 16-23
XIV tydzień zwykły

Żyjemy w takich czasach, gdy nasze życie jest bardzo intensywne, wymaga podejmowania planów, dokonywania wielu analiz i wyborów. Chcemy nad tym zapanować, planujemy często najdrobniejsze szczegóły. Ale czy z taką samą intensywnością, troską podchodzę do wypełniania posłannictwa bycia głosicielem Ewangelii – Dobrej Nowiny? Czy tyle samo sprytu, kreatywności wykazuję w stosunku do bycia świadkiem Jezusa, co do zdobywania dóbr materialnych, pozycji w społeczności, w której żyję i pracuję? Jaki jestem w osiąganiu celu: bezwzględny, agresywny, czy łagodny i szlachetny?

Każdy ochrzczony jest posłany, by głosić Ewangelię – Dobrą Nowinę. Nie jest to zadanie zarezerwowane tylko dla osób konsekrowanych. Mamy wypełniać tę misję w powołaniu jakim żyjemy (małżonkowie, rodzice, dzieci, sąsiedzi). Świadczenie o Jezusie wymaga odwagi. Jego nauka jest trudna, wymagająca, wzbudza więc sprzeciw. Wiąże się z ryzykiem prześladowania, odrzucenia, wymaga ofiar i wyrzeczeń, utraty relacji, pozycji.  Ale Jezus nam obiecał, że nie zostawi nas w takich chwilach osamotnionych i bezbronnych.  Da nam Pocieszyciela – Ducha Prawdy, który od Ojca pochodzi, i będzie świadczył o Nim. Czy mam odwagę pójścia pod prąd, odrzucenia wartości tego świata? Jakim jestem Apostołem? Czy mam odwagę świadczyć o Jezusie? Czy moje życie bardziej zachęca do wiary, czy odpycha?

Autorzy tekstów, Mastalerz Lucyna, Rozważanie, Komentarz do ewangelii

nd pn wt śr cz pt sb

26

27

28

29

30

31

1

2

3

4

5

6

9

15

16

17

19

20

21

22

23

24

25

26

27

28

29

1

2

3

4

5

6

Dzisiaj: 13.06.2024