Wezwani do szczęścia

Szczęście kiedy jest, rzadko jest dostrzegalne, uchwytne. Zatem żyj i bądź szczęśliwy, jest przy tobie Jezus, codziennie możesz z Nim być, tylko od Ciebie to zależy.

2022-07-26

Rozważanie do fragmentu Ewangelii Mt 13, 16-17
XVII tydzień zwykły

Istotnie szczęśliwymi byli Ci, którzy mogli słuchać Boskiego Nauczyciela, dotknąć szaty najlepszego Lekarza, mieć Go jako gościa na weselu. Czy mieli świadomość tego, kim On jest? Wielu z nas dałoby wiele, by móc zobaczyć Jezusa „na żywo”, posłuchać jaką barwę ma Jego głos, może była by okazja coś zyskać, czegoś doświadczyć.  Osobiste doświadczenie powoduje, że chwila zapada w pamięć. Szczęśliwi byli uczniowie, apostołowie, szczęśliwi są teraz, bo są z Jezusem w niebie. To doświadczenie Jezusa, sprawiło, że w konsekwencji zmienili swoje życie. 

To zaproszenie do szczęścia jest także dla Ciebie i dla mnie, słuchasz słowa Bożego, uczestniczysz we Mszy, więcej przyjmujesz jednoczysz się z Chrystusem w Komunii, czyż to nie szczęście? Śpiewamy „pokarmie Aniołów”, bierzemy Jego Ciało, jesteśmy ludem wybranym nawet w obliczu wydarzeń rozgrywających się tu i teraz, możemy powiedzieć, że jesteśmy szczęśliwi, żyjemy w ciekawych czasach, ostatnie dziesięciolecia przyniosły tak wiele, widzisz w tym palec Boży.

Patroni dnia dzisiejszego Joachim i Anna, dziadkowie Jezusa – oglądają Boga w osobie Wnuka, nawet nie wiemy, czy mieli to szczęście cieszyć się Nim za ziemskiego życia w taki sposób jak dziś cieszą się dziadkowie dziećmi swoich dzieci. Szczęście kiedy jest, rzadko jest dostrzegalne, uchwytne. Paulo Coelho w książce „Być jak płynąca rzeka” pisze: „Co jest najśmieszniejsze w ludziach: Zawsze myślą na odwrót: spieszy im się do dorosłości, a potem wzdychają za utraconym dzieciństwem. Tracą zdrowie, by zdobyć pieniądze, potem tracą pieniądze, by odzyskać zdrowie. Z troską myślą o przyszłości, zapominając o chwili obecnej i w ten sposób nie przeżywają ani teraźniejszości ani przyszłości. Żyją jakby nigdy nie mieli umrzeć, a umierają, jakby nigdy nie żyli”.

Zatem żyj i bądź szczęśliwy, jest przy tobie Jezus, codziennie możesz z Nim być, tylko od Ciebie to zależy.

Autorzy tekstów, ks. Marek Gwioździk, Rozważanie, Komentarz do ewangelii

nd pn wt śr cz pt sb

30

31

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

13

14

16

18

19

20

21

23

24

25

26

27

28

29

30

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

Dzisiaj: 30.11.2022