Rekolekcje w Brennej już za nami

W dniach 6-10 maja br. w Brennej odbywały się rekolekcje Apostolstwa Chorych. W tych dniach korzystaliśmy z gościnności Archidiecezjalnego Domu Spotkań i Formacji w Brennej. Rekolekcje prowadził ks. Wojciech Bartoszek, uczestniczyło w nich blisko 60 osób.

Uczestnicy rekolekcji Apostolstwa Chorych w Brennej, w dniach 6-10 maja br.

zdjęcie: ks. Wojciech Bartoszek

2024-05-11

Maj to najpiękniejszy miesiąc w roku. W Brennej – miejscowości położonej w górach – maj jest jeszcze piękniejszy. Właśnie w Brennej, w otoczeniu pięknej przyrody osoby chore, starsze wiekiem i niepełnosprawne przeżywały swoje rekolekcje.

Czas rekolekcji był intensywny. W codziennym zabieganiu nie zawsze mamy okazję, by się zatrzymać i pomyśleć głębiej o Bogu, o swoim życiu, o sensie cierpienia. W Brennej była ku temu okazja. Plan rekolekcji był wypełniony wieloma punktami; była codzienna Msza święta, wprowadzenia do modlitwy, adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy, okazja do spowiedzi świętej, spotkania w grupach dzielenia, nabożeństwa majowe, pogodne wieczory a także czas wolny.

Niektórzy z nas po raz pierwszy uczestniczyli w tego typu rekolekcjach. Jedni przyjechali, bo usłyszeli o rekolekcjach w Radiu Maryja lub w innych mediach, inni przybyli, zachęceni przez osoby, które regularnie uczestniczą w rekolekcjach Apostolstwa Chorych. Szczególnie cieszy obecność na rekolekcjach tych osób, które uczestniczyły w nich pierwszy raz: były wśród nas osoby nie tylko z terenu archidiecezji katowickiej, ale także z miejscowości bardziej odległych np. z Białegostoku.

Tradycyjnie już w rekolekcyjny czas włączali się także zaproszeni Goście. Na pogodne wieczory dotarli do nas: kapela góralska oraz zespół „Od Serca” z Ośrodka dla Osób Niepełnosprawnych Najświętsze Serce Jezusa z Rudy Śląskiej. Artyści dostarczyli nam wielu wzruszeń i dali mnóstwo okazji do śmiechu. W ostatnim dniu rekolekcji odwiedził nas także Arcybiskup senior Wiktor Skworc, który przewodniczył Mszy świętej i wygłosił homilię.

Podczas rekolekcji mieliśmy potrzebę rozmowy z Bogiem i szukaliśmy kontaktu z drugim człowiekiem. Wspólne przebywanie ze sobą dawało poczucie wspólnoty. Z wielu z nas emanowała radość, pogoda ducha oraz otwartość na Pana Boga i bliźniego.

Dziękujemy Gospodarzom Domu Rekolekcyjnego, którzy z gościnnością przyjęli nas w swoich progach. Niech Dobry Bóg i Matka Boża wynagrodzą im każdą serdeczność i okazaną nam dobroć. Dziękujemy także wszystkim, którzy podczas trwania rekolekcji otaczali nas swoją modlitwą. Galerię zdjęć z rekolekcji można obejrzeć TUTAJ.

Autorzy tekstów, Cogiel Renata Katarzyna, Najnowsze, bieżące

nd pn wt śr cz pt sb

28

29

30

1

2

3

5

11

12

14

15

16

17

18

19

20

21

22

23

24

25

26

27

28

29

30

31

1

2

3

4

5

6

7

8

Dzisiaj: 23.05.2024