Czy znasz swoją wartość?

Czy widzę jak wielką mam wartość? Nie muszę nic robić, by On mnie kochał, by troszczył się o mnie. Bo On zna mnie najlepiej i wie, czego mi potrzeba.

2024-05-08

Komentarz do fragmentu Ewangelii J 10, 11-16
VI tydzień wielkanocny

W czytanym dziś fragmencie Ewangelii Jezus mówi o tym jaką wielką mamy wartość. Czy kiedykolwiek odczytywaliśmy ten fragment w ten sposób? Znamy go dobrze, wiemy, że Jezus jest Dobrym Pasterzem, a my Jego owcami. Ale czy jesteśmy świadomi tego, co On uczynił dla nas i kim my dla Niego jesteśmy?

Przypomina nam dziś: „Ja jestem dobrym pasterzem. Dobry pasterz daje życie swoje za owce”. Jak ważne są dla Niego owce, skoro oddaje za nie swoje życie. Oddaje swoje życie, bo kocha. Kocha każdą z owiec i za każdą z nich oddaje życie. Ma więc z nimi szczególną i głęboką więź. Co zresztą sam mówi: „znam owce moje, a moje Mnie znają”. Dobry pasterz zna każdą z owiec, a więc o każdej wie wszystko, zależy Mu na niej, zna jej potrzeby i wie jak o tę konkretną owcę się zatroszczyć. Z kolei owca, znając swojego pasterza ufa Mu i czuje się bezpiecznie. Jest w pełni zaopiekowana. A kiedy pojawia się wilk czy jakieś inne niebezpieczeństwo to dobry pasterz broni do końca swojego stada, by żadnej owcy nie stało się nic złego.

Czy na co dzień żyję tą prawdą, że Jezus oddał za mnie swoje życie, kocha mnie, zawsze jest blisko i że zależy Mu na mnie? Czy mam w sercu pokój, który wypływa z zaufania Jezusowi i poczucia bezpieczeństwa, jakie mam w Nim? Czy widzę jak wielką mam wartość? Nie muszę nic robić, by On mnie kochał, by troszczył się o mnie. Bo On zna mnie najlepiej i wie, czego mi potrzeba. Mam po prostu trwać w Jego obecności i być w bliskiej relacji z Nim, nastrajając serce, by było wrażliwe, znało, rozpoznawało i słyszało Jego głos.

Jezus pokazuje nam także, że mamy Go naśladować w tym oddawaniu życia za innych. Nie tylko kapłani jako pasterze, ale także każdy z nas w relacji do swoich najbliższych, przyjaciół, wspólnoty, pracowników. Czy potrafię kochać tak jak On tych wśród których żyję, którym służę?

Jezu, mój Dobry Pasterzu, brakuje mi słów, by wyrazić Ci moją wdzięczność za to, co Ty już uczyniłeś dla mnie, za Twoją bezwarunkową miłość, troskę i bliskość. Cały czas pokazujesz mi jak cenna jestem w Twoich oczach i nie muszę na nic zasługiwać, bo w Tobie mam wszystko.

Autorzy tekstów, Magdalena i Pelagia Buczek, Rozważanie, Komentarz do ewangelii

nd pn wt śr cz pt sb

26

27

28

29

30

31

1

2

3

4

5

6

9

15

16

17

19

21

22

23

24

25

26

27

28

29

1

2

3

4

5

6

Dzisiaj: 21.06.2024