Nie daj się zaskoczyć!

Jezu, naucz mnie wypatrywać Cię nieustannie, żyć w ciągłym oczekiwaniu. Napełnij po brzegi moją lampę, moją duszę, bo pragnę by w niej stale płonął ogień miłości do Ciebie.

zdjęcie: Archiwum prywatne

2023-11-11

Komentarz do fragmentu Ewangelii Mt 25, 1-13
XXXII niedziela zwykła

Dzisiejsza przypowieść o dziesięciu pannach skłania do przemyśleń, przekazuje proste lecz wymagające przesłanie – bądź zawsze gotowy. A jak jest ze mną? Pytam siebie czy jestem roztropna, czy nierozsądna, czy głupia, czy mądra? To dla mnie i ostrzeżenie jak i zaproszenie. Czy teraz, w tym momencie jestem gotowa na przyjście Pana, czy wejdę z Nim na ucztę, czy usłyszę: nie znam cię.

Żyj w oczekiwaniu na Niego. Oblubieniec jest w drodze, nadejdzie w najmniej oczekiwanym momencie dla ciebie. Czytamy: „O północy rozległo się wołanie: Oto Pan młody idzie, wyjdźcie mu na spotkanie”.

Wyjdziesz? Będziesz tą, która czuwa? Nie daj się zaskoczyć, żyj tak, aby podtrzymywać płomień miłości do Pana. Codzienne obowiązki, praca, przeżywane radości i smutki i tysiące innych spraw i rzeczy niech nie pochłoną cię, musisz mieć świadomość celu dokąd zmierzasz i z Kim się spotkasz. Stale przygotowuj się na ten fascynujący dzień twojego życia, uzupełniaj oliwę każdego dnia.

Życie moje jest jak ta lampa, będzie płonąć tylko wtedy, gdy stale będę czuwać, aby nie zabrakło oliwy. Tą oliwą jest miłość do Pana. Dzisiaj to czas, aby się zatrzymać, czas refleksji, ciszy, spojrzenia w głąb swej duszy i upewnienia się czy mam w sobie „oliwę”.

Jezu, naucz mnie wypatrywać Cię nieustannie, żyć w ciągłym oczekiwaniu. Napełnij po brzegi moją lampę, moją duszę, bo pragnę by w niej stale płonął ogień miłości do Ciebie.

Autorzy tekstów, Marzena Anioł, Rozważanie, Komentarz do ewangelii

nd pn wt śr cz pt sb

28

29

30

31

1

2

3

4

5

7

8

9

10

12

14

15

17

19

20

21

22

23

24

26

27

28

29

1

2

3

4

5

6

7

8

9

Dzisiaj: 25.02.2024