Odzyskać zdrowe spojrzenie

W parafii Podwyższenia Krzyża Świętego i Matki Bożej Uzdrowienia Chorych w Katowicach odbyło się spotkanie podsumowujące III Archidiecezjalną Pielgrzymkę Osób Chorych i Niepełnosprawnych do Lourdes.

zdjęcie: Renata Katarzyna Cogiel

2019-06-22

Blisko sześć tygodni temu zakończyła się III Archidiecezjalna Pielgrzymka Osób Chorych i Niepełnosprawnych do Lourdes. W sobotę, 22 czerwca, uczestnicy tej wyjątkowej pielgrzymki spotkali się ponownie, by podsumować majowy wyjazd do Matki Bożej i powspominać wspólnie spędzone chwile.

Już po raz trzeci pielgrzymów ugościła parafia Podwyższenia Krzyża Świętego i Matki Bożej Uzdrowienia Chorych w Katowicach. Ksiądz Józef Włosek, proboszcz parafii, z otwartością powitał uczestników spotkania. O godzinie 11.00 rozpoczęła się Msza święta pod przewodnictwem Księdza Biskupa Marka Szkudły, który również pielgrzymował do Lourdes. W wygłoszonej homilii Ksiądz Biskup zaznaczył, że Jezus w dzisiejszym Słowie Bożym poucza nas, jak zdrowo patrzeć na swoje życie i świat. Mówił, że Pan Jezus wzywa nas do zaufania i poddania się woli Bożej. Ksiądz Biskup podkreślił, że kiedy człowiek potrafi zdrowo spojrzeć na swoje życiowe położenie, wówczas odkrywa, że jest w bezpiecznych rękach Boga, który zatroszczy się o jego los. Biskup Marek przypomniał, że choć do Lourdes pielgrzymujemy, by prosić głównie o zdrowie, to tam, u Matki Bożej dokonuje się coś o wiele ważniejszego i głębszego niż uzdrowienie fizyczne. W Lourdes Bóg i Matka Najświętsza przemieniają ludzkie serca. Na koniec Ksiądz Biskup zwrócił uwagę, że osoby chore, które potrafią we właściwy tzn. Boży sposób spojrzeć na swoje życie, pragną dzielić się swoim doświadczeniem z innymi. Nie wystarcza im już duszpasterstwo chorych, a więc posługa sprawowana wobec nich, ale oni sami pragną służyć i być apostołami w najbliższym otoczeniu. Tak rodzi się Apostolstwo Chorych.

Po Mszy świętej miało miejsce spotkanie integracyjne. Uczestnicy otrzymali albumy ze zdjęciami oraz dyplomy uczestnictwa w pielgrzymce.

 

Autorzy tekstów, Cogiel Renata Katarzyna, Lourdes-2019, Najnowsze

Rozważania różańcowe

nd pn wt śr cz pt sb

28

29

30

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

16

17

18

19

20

21

22

23

24

25

26

27

28

29

30

31

1

2

3

4

5

6

7

8

Dzisiaj: 04.07.2020