Jezus przychodzi z uzdrowieniem

Sakrament namaszczenia chorych przyjęty tutaj, w Lourdes, dla wielu ma szczególne znaczenie. Dzisiaj uczestnicy III Archidiecezjalnej Pielgrzymki Osób Chorych i Niepełnosprawnych mogli zbliżyć się do Jezusa uzdrawiającego, przyjmując z rąk kapłana znak namaszczenia olejem.

zdjęcie: Teresa Wójtowicz

2019-05-10

Podczas porannej Mszy świętej w Bazylice św. Bernadetty pielgrzymi mieli możliwość przyjęcia sakramentu namaszczenia chorych. Wielu chorych bardzo czekało na ten moment. Z wiarą i nieskrywanym wzruszeniem osoby cierpiące na duszy i ciele przychodziły do Jezusa, który ma moc uzdrawiać także dzisiaj.

Mszy świętej przewodniczył bp Marek Szkudło, który w homilii zachęcił chorych, by nie tylko przyjmowali ze strony Kościoła posługę duszpasterską i dar sakramentów, ale również sami apostołowali wśród swoich braci i sióstr, niosąc im miłość. W dopowiedzeniu ks. Wojciech Bartoszek przedstawił warunki przynależności do wspólnoty Apostolstwa Chorych i przypomniał św. Bernadettę Soubirous, która potrafiła dziękować Bogu w każdym położeniu, także pośród wielkich trudności i cierpień.

Po południu pielgrzymi uczestniczyli wyjątkowym, plenerowym koncercie. Orkiestra PGG KWK „Murcki-Staszic”, która pielgrzymuje wraz z chorymi do Lourdes, zaprosiła wszystkich do wspólnego śpiewania popularnych piosenek.

Dzisiaj pielgrzymi ostatni raz przed jutrzejszym wyjazdem z Lourdes uczestniczyli najpierw w procesji eucharystycznej, a wieczorem w procesji maryjnej ze świecami. Wielu chorych na zakończenie dnia udało się także do Cudownej Groty, by nadal trwać na modlitwie, przedstawiając Matce Bożej swoje intencje.

Niestety, pora powoli myśleć o pożegnaniu z Lourdes, pora pakować walizki. Każdy jednak – jak tylko może – próbuje odwlec moment rozstania z tym świętym miejscem. Na szczęście, trudny moment pożegnania możemy odłożyć na jutro…

Więcej zdjęć można zobaczyć tutaj

Autorzy tekstów, Cogiel Renata Katarzyna, Lourdes-2019

Kim jesteśmy?

Rozważania różańcowe

nd pn wt śr cz pt sb

29

30

31

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

16

17

18

19

20

21

22

23

24

25

26

27

28

29

30

1

2

3

4

5

6

7

8

9

Dzisiaj: 05.04.2020