''Niezwykły talent Iris Grace''

''(…) Iris ogromnie się interesowała wszystkimi żywiołami oraz przykładała wielką wagę do szczegółów, co skłoniło mnie do spojrzenia na świat jej oczami, do dostrzegania prawie nieuchwytnych detali, nasłuchiwania z wytężoną uwagą i doceniania piękna. Moje zmysły stały się wrażliwsze, dzięki czemu więcej do mnie docierało (…)''.

2017-03-17

Najważniejszą sprawą w próbach tworzenia relacji z osobami cierpiącymi na autyzm jest chęć zrozumienia przyczyn ich zachowania, postępowania i reagowania na bodźce wysyłane przez otaczający ich świat. Tę wymagającą odpowiedniego podejścia, cierpliwości, wytrwałości, czasem dla dobra chorego wycofania się i pozostawienia go w spokoju jak również ofiarowania miłości serca, sztukę posiedli rodzice Iris, którzy pragnęli na ile to możliwe wydostać swą córeczkę z sideł choroby. Zwłaszcza matka, którą jako pierwszą Iris obdarzyła zaufaniem starała się uważnie słuchać gestów i mowy ciała dziewczynki by nie przeoczyć żadnej ważnej dla niej informacji, wskazówki i pójść w wyznaczonym przez nią kierunku, tam, gdzie odzyskiwała spokój, wolność i poczucie bezpieczeństwa. By lepiej, pełniej, prawidłowo odebrać i zrozumieć przekaz osób autystycznych należy spojrzeć na nie oczami i sercem ofiarującym im dobroć, wrażliwość i empatię, bowiem wartości te stanowią fundamentalny kierunkowskaz z pomocą którego możemy podjąć starania i wysiłek by poznać ich wewnętrzny świat uczuć i doznań, bogactwo piękna ich serc, które z pewnością tam czeka, ale nie zawsze mrok autyzmu dopuszcza do ich ujawnienia i przedostania się do światła w którym spragnione ciepła wreszcie go odnajdą. Dzięki wytrwałemu podążaniu za córką, Arabella odkryła, że posiada ona talent do malowania, a spod jej pędzla wychodzą niezwykłe obrazy, którymi wyraża swe emocje, pragnienia, a przez ich tworzenie nabiera pewności siebie i emanuje miłością do przyrody, każdego źdźbła trawy, dotyku kropel deszczu, wsłuchiwania się w muzykę liści wygrywanej smyczkiem wiatru, a dzięki temu zaczyna okazywać piękne uczucia także najbliższym!

Drogi i Szanowny Czytelniku, serdecznie polecam książkę autorstwa Arabelli Carter- Johnson pt ''Niezwykły talent Iris Grace'' ukazanej dzięki Wydawnictwu

''Nasza Księgarnia'', ulica Sarabandy 24 c w Warszawie, gdyż ofiaruje ona nadzieję wszystkim tym, którzy dowiedzieli się o chorobie swego dziecka, by nie zwątpili i nie utracili tej mocnej wartości, gdyż wiele jest możliwe, jeśli podąża się się drogą miłości!

Najnowsze, Autorzy tekstów, Dobra książka, pozostali Autorzy

nd pn wt śr cz pt sb

31

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

14

15

17

18

19

20

21

22

23

24

25

26

27

28

29

30

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

Dzisiaj: 22.04.2024