Być bohaterem własnego życia

„…Nie urodziłem się bez rąk i nóg dlatego, że Bóg chciał mnie «pokarać». Teraz już to wiem. Zrozumiałem, że moja niepełnosprawność w pewnym sensie mnie «usprawnia», że pomaga mi skuteczniej służyć Bogu w roli mówcy i ewangelizatora…”.

2016-03-31

Niezwykłość Nicka Vujicica – Serba urodzonego w Australii polega na jego codziennym bohaterstwie by pokazać, że mimo niepełnosprawności można normalnie żyć, zdobyć wykształcenie, pracować, rozwijać się oraz realizować swe pasje i zainteresowania, a nawet założyć rodzinę! Ten wciąż przekraczający własne ograniczenia mężczyzna urodził się z fokomelią- chorobą skutkującą brakiem kończyn. Rodzina przyjęła go takim jakim jest i obdarzyła wielką, bezwarunkową miłością! Pomogła im w tym także mocna wiara, wedle której zasad żyli. Postanowili nie załamywać rąk tylko przekuwać wiarę w konkretny czyn, a swój sposób myślenia i radzenia sobie z codziennością starali się zasiać w sercu syna.

Jako mały chłopiec Nick nie zdawał sobie sprawy z własnej inności, a rodzicom nie zawsze łatwo było wytłumaczyć mu powód tak wnikliwego zainteresowania nim otoczenia, ale w miarę kiedy wchodził w wiek dorastania, gdzie sprawy własnej tożsamości i to jak odbierany jesteś przez środowisko odgrywają priorytetową rolę, czasem boleśnie odczuwał różnice. Ostatecznie dzięki odwzajemnionej miłości do najbliższych Nick otrzymał na drogę życia siły i wiarę, że jest w stanie poradzić sobie; stał się otwarty na ludzi, pogodny, uśmiechnięty i chętny pomagać tam, gdzie potrzeba wiary, nadziei i miłości!

W jego sercu zamieszkał Bóg, który prowadzi go do miejsc, gdzie czekają ci, którzy przez swą samotność, odrzucenie, chorobę czy ubóstwo czują się gorsi, są dyskryminowani i nie mając siły walczyć starają się pozostać niewidzialni. Nick będący mówcą motywacyjnym podróżuje właśnie do nich i próbuje wlać w ich serca słowa otuchy, pokrzepienia oraz stać się dla nich źródłem inspiracji! Jest niezmiernie wiarygodny i uzmysławia swym słuchaczom, jak własnymi chęciami, pozytywnym nastawieniem i niezmąconą mocą wiary we własne możliwości, można odsunąć, porzucić, przełamać i nie dać prawa wyższości ograniczeniom ciała! Jego umysł jest wolny i otwarty, a jego siła jest tak duża i konstruktywna, że przekłada się i wpływa na codzienne funkcjonowanie. Nick uzmysławia, że każdy może zostać bohaterem własnego życia, przekuć słabość w moc, zwątpienie w wiarę, brak motywacji w konkretne działania, które z czasem dadzą pewność i przekonanie, że siła drzemie w nas, pod strzechą serca, pokrzepiona i wsparta filarem ducha walki, która pokona okowy ciała by szczęśliwym i spełnionym dryfować po oceanie życia!

Drogi i Szanowny Czytelniku, życzliwie polecam książkę Nicka Vujicica pt. „Niezwyciężony!”, która ukazała się dzięki Wydawnictwu „Aetos Media”przy ulicy Krzywoustego 1/11 we Wrocławiu. Już sam jej tytuł zawiera w sobie niezłomną i niezachwianą wiarę we własne możliwości, czasem ukryte, zapomniane, dawno nie przywoływane, ale zawsze czekające na swój czas, czas kiedy będą mogły stać się pomocne i użyteczne, by zmieniać na lepsze bieg wydarzeń.

Najnowsze, Twórczość czytelników, Autorzy tekstów, Dobra książka, pozostali Autorzy

Rozważania różańcowe

nd pn wt śr cz pt sb

31

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

16

17

18

19

20

21

22

23

24

25

26

27

28

29

30

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

Dzisiaj: 02.06.2020