Wyprostujmy się!

Trzeba nam zachować pamięć o cudach, jakich Jezus stale dokonuje w naszym życiu. Ta pamięć sprawi, że już nigdy nie zegniemy się tak bardzo, abyśmy przy Bożej pomocy nie potraflii powstać i znów się wyprostować.

2023-10-30

Komentarz do fragmentu Ewangelii Łk 13,10-17
XXX tydzień zwykły

Znam fragment dzisiejszej Ewangelii. Słyszałam go wiele razy, czytałam, rozważałam… A jednak po raz pierwszy moje serce tak bardzo poruszyły zwłaszcza pierwsze jej zdania: „A była tam kobieta, która od osiemnastu lat miała ducha niemocy: była pochylona i w żaden sposób nie mogła się wyprostować. Gdy Jezus ją zobaczył, przywołał ją i rzekł do niej: «Niewiasto, jesteś wolna od swej niemocy». Włożył na nią ręce, a natychmiast wyprostowała się i chwaliła Boga”. 

Właśnie tak: wyprostować się i chwalić Boga, nawet, jeśli wcześniej upadaliśmy, może nawet wiele razy, nawet jeśli gnębi nas pytanie: co będzie dalej z naszym życiem? Czy znów nie upadniemy, czy nie złamie nas choroba, nie podepcze grzech albo ludzka nienawiść? Czy nie odbiorą nam radości tej chwili, tego cudu, który dokonał się w naszym życiu? Czy nie wykorzystają go przeciwko nam? Czy nie zechcą – jak ów przełożony synagogi z dzisiejszej Ewangelii – podtruwać nas swoją zawiścią, sączyć jad zwątpienia? Może tak być, to całkiem możliwe. Ale nawet wówczas trzeba zachować pamięć o cudach, jakich Jezus stale dokonuje w naszym życiu. Ta pamięć sprawi, że już nigdy nie zegniemy się tak bardzo, abyśmy przy Bożej pomocy nie potrafili powstać i znów się wyprostować. Jesteśmy przecież umiłowanymi dziećmi Boga! On pragnie dla nas zwycięstwa! Zawsze – nie bacząc na „dzień szabatu”, na niekorzystny termin, na tę czy inną kartkę w kalendarzu, ani na porę dnia. On uzdrawia i pozwala się nam wyprostować zawsze. I zawsze czeka ze swoją łaską i miłosierdziem.

Autorzy tekstów, Cogiel Renata Katarzyna, Rozważanie, Komentarz do ewangelii

nd pn wt śr cz pt sb

28

29

30

1

2

3

5

11

12

14

15

16

17

18

19

20

21

22

23

24

25

26

27

28

29

30

31

1

2

3

4

5

6

7

8

Dzisiaj: 26.05.2024