Odpocząć z Jezusem

„Pójdźcie wy sami osobno na miejsce pustynne i wypocznijcie nieco”

zdjęcie: canstockphoto.pl

2015-07-19

Rok B
Mk 6, 30-34

Po powrocie z pierwszej misyjnej wyprawy Apostołowie zebrali się wokół Jezusa, by opowiedzieć, o tym co podczas niej przeżyli. Zapewne wiele wrażeń i emocji, pozytywnych lub negatywnych, zamieszkiwało serca uczniów. Najważniejsze jest to, że opowiedzieli o tym wszystkim swemu Mistrzowi.

Również na nas czeka Jezus. Pójdźmy do Pana i opowiedzmy Mu o naszych doświadczeniach. Wakacje mogą być właśnie takim czasem, w którym zapragniemy usiąść u stóp Pana, opowiadając Mu o tym czego doświadczyliśmy. To bardzo ważne by móc, już po wakacyjnym czasie, zacząć na nowo naszą „misję”- każdy z nas ma jakąś specjalną misję do spełnienia.

Nasze spotkanie z Jezusem pomoże nam w odczytaniu tego, w jaki sposób możemy jeszcze piękniej ją wypełnić. Ten czas spotkania z naszym Mistrzem i Panem różną może mieć formę: może będą to rekolekcje indywidualne czy grupowe? Wędrówki na pielgrzymich szlakach? Każdy z nas z pewnością znajdzie coś dla siebie. Najważniejsza jest jednak nasza determinacja pragnienia spotkania z Jezusem.

Chrystus zachęca swych uczniów do odejścia na miejsce pustynne, na odpoczynek. Podczas trwających wakacji, nasze spotkanie z Jezusem, może mieć właśnie taki wymiar „pustynny”. Chciejmy zrozumieć, iż nie chodzi o pustynię w znaczeniu geograficznym tego słowa. Chodzi raczej o odejście na miejsce odosobnione. Owo oderwanie od codzienności, odejście na miejsce samotne wymaga czasem wielu wyrzeczeń: na przykład wyłączenia telefonu komórkowego, nie korzystania z komputera, nie wspominając już o telewizji. Oderwanie takie może nam pomóc w rzeczywistym spotkaniu naszego Mistrza, właśnie pośród wyciszenia. Weźmy na ten czas Biblię i zanurzmy się w lekturze Słowa Bożego. Pismo Święte jest niezastąpionym duchowym pokarmem. Tak łatwo zagłuszyć w nas głos Boży, a przecież Jezus tak wiele ma nam do powiedzenia w swoim Słowie. Pozwólmy Jezusowi, Dobremu Pasterzowi, wyprowadzić nas na zielone pastwiska. On tam orzeźwi naszą duszę u źródła Wody Żywej, w Jego niezgłębionym Miłosierdziu. Pozwólmy Panu zanurzyć nas w Jego Słowie. Być może nie jest nam dane, z różnych przyczyn, móc wypocząć poza naszym miejscem zamieszkania. Nic straconego! Jezus czeka na nas tam gdzie jesteśmy. Taki czas rekolekcji, możemy przeżyć będąc u siebie. Musimy jednak przyznać, iż wiele pokory wymaga uznanie z naszej strony, że nie jesteśmy niezastąpieni pośród codzienności: „Ziemia kręci się bez nas!”

Panie Jezu - Dobry Pasterzu, Ty znasz mnie po imieniu: jestem Twą owieczką. Wyprowadź mnie proszę na zielone pastwiska. Ukaż mi miejsce Twego odpoczynku, daj mi usłyszeć Twój głos. Wiedz, że ja także, tak wiele mam Ci, Panie do opowiedzenia. Pozwól mi zaczerpnąć ze Źródła Miłości, które jest w Tobie. A gdy już orzeźwisz duszę moją, daj mi zdolność dzielenia się nią z każdym, kto jest jej spragniony.

Autorzy tekstów, pozostali Autorzy, Rozważanie

nd pn wt śr cz pt sb

31

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

14

15

17

18

19

20

21

22

23

24

25

26

27

28

29

30

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

Dzisiaj: 22.04.2024