Potrzebne cierpienie

Za każdym razem gdy pomyślimy jak bardzo bezsensowne wydaje nam się nasze cierpienie, przypomnijmy sobie słowa dzisiejszej Ewangelii. Jezus pokazuje w niej, że ma kontrolę nad wszystkim. Nad cierpieniem również.

zdjęcie: Backgrounds.hd

2013-10-31

I Rok czytań
Łk 13,31-35

Każde nasze cierpienie w życiu ma sens. Jezus przekonuje nas o tym na własnym przykładzie. Swoją śmiercią odkupił przecież nasze winy i dał nam życie wieczne. Wiedział, że Jego poświęcenie ma sens. Mimo że odczuwał strach, który jest czymś naturalnym i ludzkim, wypełnił wolę Ojca wiedząc, że to najlepsze, co może zrobić.

Śmierć Chrystusa nie była przypadkowa. Wydarzyła się wtedy, kiedy On Sam uznał, że nadszedł czas. W dzisiejszej Ewangelii widzimy faryzeuszów, którzy powiadamiają Jezusa, że Herod chce Go zabić. On jednak z pełnym przekonaniem mówi, że nie jest to jeszcze właściwa pora. Syn Człowieczy nie wypełnił jeszcze na ziemi wszystkiego tego, co miał wypełnić. To nie Herod będzie decydował o tym kiedy nadejdzie kres ziemskiej wędrówki Chrystusa. On jest władcą życia i śmierci. On decyduje kiedy i jak wypełni się czas.

Cierpienie, choć z naszej perspektywy zwykle przychodzi niespodziewanie, jest czymś niezbędnym. Chrystus wie, że jest ono potrzebne i nigdy nie pozwala, aby spadło na nas w nieodpowiednim momencie. To tylko nam się wydaje, że to, czego doświadczamy nie powinno się teraz wydarzać. Chrystus nigdy nie doświadczy nas czymś, czego nie bylibyśmy w stanie unieść. Wszystko co mamy, darował nam bowiem Pan, a On najlepiej wie, czego nam potrzeba.

Mimo że słowa dzisiejszej Ewangelii na pierwszy rzut oka nie niosą optymizmu, pamiętajmy jednak, że mają dawać nam nadzieję i spokój. Możemy mieć bowiem pewność, że ufając Chrystusowi przetrwamy wszelkie przeciwności, a Jego ręka będzie nas stale prowadzić. Wszystko dzieje się we właściwym czasie i wszystko ma swój sens. Pozwólmy Chrystusowi realizować Jego zamierzenia związane z naszym życiem. Zaufajmy, że prowadzi nas On do wiecznego Królestwa. Choć droga niełatwa, cel jest wspaniały.

redakcja, Autorzy tekstów, Najnowsze, Rozważanie

nd pn wt śr cz pt sb

28

29

30

1

2

3

5

11

12

14

15

16

17

18

19

20

21

22

23

24

25

26

27

28

29

30

31

1

2

3

4

5

6

7

8

Dzisiaj: 26.05.2024