Drodzy Chorzy! - (lipiec 2013)

Dokładnie rok temu ukazał się pierwszy numer "Apostolstwa Chorych” w odnowionej szacie graficznej i w powiększonym formacie. Był on poświęcony tematyce szkaplerza maryjnego. Pewną klamrę tworzy z nim numer bieżący również poświęcony Maryi, a dokładniej – Jej wizerunkom, w których objawia się jako Współcierpiąca Opiekunka Chorych.

zdjęcie: redakcja

2013-07-30

Moje serce wypełnia radość, że mogę dzisiaj skierować do Was słowo. Wszak miesięcznik „Apostolstwo Chorych” – jak głosi jego podtytuł – jest listem, czyli formą intymnej korespondencji, która choć trochę zdolna jest zastąpić żywy kontakt z człowiekiem. I chociaż bardzo pragnę osobiście towarzyszyć jak największej rzeszy chorych i cierpiących, to jednak z wiadomych względów nie zawsze możliwy jest ów bezpośredni kontakt z każdym chorym. Swoją modlitwą i pamięcią ogarniam jednak wszystkich bez wyjątku, zwłaszcza tych najbardziej cierpiących i samotnych.

To już rok!

Mija dokładnie rok, odkąd oddaliśmy w Wasze ręce pierwszy numer „Apostolstwa Chorych” w odnowionej szacie graficznej i w powiększonym formacie. Ta pierwsza rocznica nowej odsłony miesięcznika stanowi szczególną okazję do podziękowań. Pragnę zatem podziękować przede wszystkim Wam, Drodzy Czytelnicy, że wiernie sięgacie po „Apostolstwo Chorych” i wspieracie działalność redakcyjną modlitewnie oraz materialnie. Bez tego wsparcia wiele inicjatyw duszpasterskich podejmowanych wobec chorych, skazanych byłoby na niepowodzenie. Wasza modlitwa połączona z ofiarą cierpienia oraz dar serca są dla całego dzieła Apostolstwa Chorych bezpiecznym portem, który pozwala z nadzieją patrzeć w przyszłość i ufać, że wszystkim podejmowanym na rzecz chorych działaniom, będzie towarzyszyło Boże błogosławieństwo.

Słowa wdzięczności kieruję także pod adresem duszpasterzy, którzy ofiarnie służą chorym: udzielają im sakramentów, towarzyszą w codziennym zmaganiu się z trudnościami, niosą pocieszenie, a także – przy okazji comiesięcznych wizyt w domach – przekazują im miesięcznik „Apostolstwo Chorych”. Ich posługa jest odblaskiem Jezusowego Serca, które kocha w każdym czasie oraz przedłużeniem Jego miłosiernych rąk, które dotykają wszystkiego, co chore, słabe i opuszczone. Uwielbiam Boga w każdym geście miłości oraz słowie otuchy skierowanym do chorych, pokornie prosząc, by wszyscy, którzy podejmują posługę wobec cierpiących, nadal czynili to z ofiarnym oddaniem i niesłabnącą czułością. Pragnę również podziękować całemu gronu pracowników i współpracowników Sekretariatu Apostolstwa Chorych. Wasza niełatwa praca jest przekuwaniem doświadczenia duszpasterskiego na wymiar redakcyjny, co wymaga wielkiego poświęcenia. Za ten ogromny wysiłek z serca dziękuję.

Prosimy o listy

Niech mi będzie wolno po raz kolejny zaprosić wszystkich czytelników do kontaktu z redakcją „Apostolstwa Chorych” a także z innymi osobami, które cierpią. Szczególnie w trwającym Roku Wiary zachęcam do dzielenia się doświadczeniem przeżywania cierpienia w łączności z Jezusem i świadczenia o tym, jak Bóg działa w naszej codzienności. Gorąco wszystkich zapraszam do pisania listów oraz do kontaktu telefonicznego z redakcją.

Dzielić się wiarą

W ostatnim czasie zrodziła się inicjatywa mająca na celu skontaktowanie ze sobą osób chorych i samotnych, które pragną wspierać się i umacniać na drodze cierpienia. Każdy kto pragnie nawiązać kontakt z innymi chorymi, może zgłosić taką gotowość za pośrednictwem redakcji, dzwoniąc lub pisząc list (w tym celu została przygotowana koperta załączona do miesięcznika). Wierzę, że każda troska dzielona z drugim człowiekiem, staje się mniej dokuczliwa i łatwiejsza do zaakceptowania. Zachęcam zatem do odważnego dzielenia się wiarą i do wypowiadania tego, co trudne.

Do zobaczenia na Jasnej Górze

Na koniec pragniemy Was, Siostry i Bracia, zaprosić na kolejną Pielgrzymkę na Jasną Górę, która odbędzie się we wspomnienie Matki Bożej Uzdrowienia Chorych, 6 lipca. Jak co roku pielgrzymka rozpocznie się o godz. 10.30 w Bazylice Jasnogórskiej. Siostry i Bracia zapewniamy Was również o naszej pamięci i modlitewnym wsparciu. Każdego dnia w redakcji polecamy Bogu i Matce Najświętszej całe dzieło Apostolstwa Chorych, pamiętając zwłaszcza o tych, którzy najbardziej cierpią. Wzywamy orędownictwa Matki Bożej Uzdrowienia Chorych i prosimy, by jako Matka współcierpiąca, wypraszała wszystkim chorym dar umocnienia i nadziei. Niechaj Bóg będzie uwielbiony w każdym cierpiącym i samotnym człowieku. Niech przez to, co słabe i wątłe, objawia się Jego moc!


Przypominamy, że 6 lipca na Jasnej Górze w naszym punkcie informacyjnym, będzie możliwość zapisania się do wspólnoty Apostolstwa Chorych oraz okazja, by zamówić prenumeratę miesięcznika.


Zobacz całą zawartość miesięcznika »

Z cyklu:, Miesięcznik, 2013-nr-07, Numer archiwalny, Bartoszek Wojciech, Z bliska, Autorzy tekstów

Kim jesteśmy?

Rozważania różańcowe

nd pn wt śr cz pt sb

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

14

15

19

20

22

23

24

25

26

27

28

29

30

31

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

Dzisiaj: 12.12.2019