Arcybiskup Adrian Galbas SAC delegatem KEP ds. Apostolstwa Chorych

Ważną informacją dla naszej wspólnoty jest wybór nowego delegata Konferencji Episkopatu Polski ds. Apostolstwa Chorych. Po przejściu na emeryturę Arcybiskupa Wiktora Skworca, dotychczasowego delegata, nowym delegatem został wybrany Arcybiskup Adrian Galbas SAC.

zdjęcie: biskupagalbas.pl

2023-06-13

Informujemy, że biskupi zgromadzeni na 395. Zebraniu Plenarnym Konferencji Episkopatu Polski dokonali wyborów do gremiów Episkopatu oraz do instytucji kościelnych podległych Konferencji Episkopatu Polski.

Ważną informacją dla naszej wspólnoty jest wybór nowego delegata Konferencji Episkopatu Polski ds. Apostolstwa Chorych. Po przejściu na emeryturę Arcybiskupa Wiktora Skworca, dotychczasowego delegata, nowym delegatem został wybrany Arcybiskup Adrian Galbas SAC (na 1. pięcioletnią kadencję).

Arcybiskupowi Adrianowi Galbasowi SAC życzymy światła Ducha Świętego w pełnieniu nowej funkcji i zapewniamy go o pamięci w modlitwie. Arcybiskupowi Wiktorowi Skworcowi dziękujemy za dotychczasowe pełnienie funkcji delegata ds. Apostolstwa Chorych, prosząc Matkę Bożą Uzdrowienia Chorych, by wypraszała mu potrzebne łaski na czas emerytury i dalszej posługi Kościołowi.

Autorzy tekstów, KAI, Najnowsze, bieżące

nd pn wt śr cz pt sb

26

27

28

29

30

31

1

2

3

4

5

6

9

15

16

17

19

21

22

23

24

25

26

27

28

29

1

2

3

4

5

6

Dzisiaj: 25.06.2024