Pożegnanie z Lourdes

Lourdes pożegnało pielgrzymów słońcem. W ostatni dzień pobytu u Matki Bożej był czas na modlitwę i radosne przeżywanie wspólnoty.

zdjęcie: Roman Koszowski/Foto Gość

2022-09-16

Ostatni dzień pobytu w światowej stolicy chorych rozpoczął się Mszą świętą rozesłania w kaplicy św. Józefa, której przewodniczył abp Wiktor Skworc. Wygłosił on także homilię na rozesłanie. Mówił, że chociaż rozstajemy się z Lourdes, nic tak naprawdę się nie kończy. Bo wciąż będzie trwać pielgrzymka naszego życia i wiary. Tutaj, w Lourdes, spędziliśmy czas po to, by podnieść się duchowo i wrócić w codzienność z nowymi siłami i nadzieją. Arcybiskup zachęcił pielgrzymów do włączenia się we wspólnotę Apostolstwa Chorych, by wraz z Matką Bożą Bolesną łączyć swoje cierpienia z krzyżem Jezusa.

Po Mszy świętej wszyscy pielgrzymi udali się nad brzeg rzeki Gave, by w specjalnie wyznaczonym do tego miejscu zapalić świecę wotywną – znak ich modlitwy, dziękczynienia i podjętego trudu pielgrzymowania. Pielgrzymi ofiarowali także dla Domu Pielgrzyma Notre-Dame, w którym mieszkali przez ostatnie dni, witraż przedstawiający Chrystusa Króla, który został wykonany przez osoby niepełnosprawne.

Punktualnie o godzinie 16.55 wyczarterowany samolot Polskich Linii Lotniczych LOT Dreamliner wystartował z lotniska Tarbes-Lourdes z pielgrzymami na pokładzie. Na lotnisku w Katowicach-Pyrzowicach samolot wylądował punktualnie, czyli o 19.05 czasu polskiego.

Bogu niech będą dzięki za każdą osobę obecną na IV Archidiecezjalnej Pielgrzymce Osób Chorych i Niepełnosprawnych do Lourdes! Wracamy umocnieni i szczęśliwi. Niech Pan Bóg będzie uwielbiony w świętym czasie pielgrzymki, we wszystkich jej uczestnikach, w historii ich życia i cierpienia.

Już teraz informujemy, że planowana jest Msza święta dziękczynna za pielgrzymkę oraz jej podsumowanie. Informacje o dokładnym terminie i miejscu tego wydarzenia będziemy na bieżąco aktualizować.

Galerię zdjęć z ostatniego pobytu pielgrzymów w Lourdes można obejrzeć TUTAJ.

Autorzy tekstów, Cogiel Renata Katarzyna, Najnowsze, bieżące

nd pn wt śr cz pt sb

30

1

2

3

4

6

7

13

14

15

16

17

18

19

20

21

22

23

24

25

26

27

28

29

30

31

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

Dzisiaj: 30.05.2023