O Judaszu, którego nie znacie

Opowieść przedstawiona w książce nie jest jednak tylko historią zdrady, którą znamy z Ewangelii. Można śmiało powiedzieć, że jest ona powstałym w pisarskiej wyobraźni autorki dopowiedzeniem życiorysu Judasza.

zdjęcie: Projekt okładki: Adam Piasek, foto: Andrey Kiselev

2016-05-13

Prezentujemy dzisiaj książkę Tosci Lee „Judasz”, która niedawno ukazała się na polskim rynku czytelniczym nakładem Wydawnictwa Świętego Wojciecha. Jest to opowieść o Judaszu – jednym z Apostołów wybranych przez Jezusa – który sprzedając swego Mistrza za 30 srebrników, na zawsze okrył się fatalną sławą.

Opowieść przedstawiona w książce nie jest jednak tylko historią zdrady, którą znamy z Ewangelii. Można śmiało powiedzieć, że jest ona powstałym w pisarskiej wyobraźni autorki dopowiedzeniem życiorysu Judasza. Tosca Lee z wielkim wyczuciem opowiada o Judaszu, który potrafi kochać, współczuć, walczyć o ideały i nie rezygnować w obliczu trudności. Poznajemy rodzinę Judasza i jego relacje z najbliższymi. Poznajemy Judasza, który jest wierny tradycji religijnej i gorliwie wypełnia przepisane Prawem zwyczaje. Poznajemy wreszcie Judasza, który jako uczeń Jezusa idzie za Nim i przypatruje się Jego cudom oraz słucha Jego nauki. Widzimy Judasza zafascynowanego Jezusem, wpatrzonego w Nauczyciela. Widzimy Judasza, który swoją inteligencją bije na głowę pozostałych Apostołów. Widzimy Judasza wrażliwego i pełnego wątpliwości. Widzimy człowieka, który nie uznaje prostych tłumaczeń i łatwych rozwiązań. Widzimy także człowieka, który w pewnym momencie życia gubi drogę i wkracza na ścieżkę zła. Ale Judasz – jak przekonuje autorka – nie jest tylko zdrajcą. To człowiek z krwi i kości, pełen uczuć, wątpliwości, pytań, decyzji i pragnień. To człowiek, którego umiłował i wybrał Jezus.

Zachęcamy do sięgnięcia po tę zaskakującą opowieść. Ona z pewnością pomoże nam zajrzeć nie tylko w serce Judasza, ale także pobudzi nas do zejścia na dno własnego serca w poszukiwaniu odpowiedzi na najbardziej nurtujące nas pytania.

Książkę można zamawiać pisząc na adres: Wydawnictwo Świętego Wojciecha, Dział Sprzedaży i Logistyki, ul. Chartowo 5, 61-245 Poznań, tel. 61 659 37 57 lub odwiedzając stronę internetową: www.swietywojciech.pl

Autorzy tekstów, Najnowsze, Dobra książka

nd pn wt śr cz pt sb

31

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

14

15

17

18

19

20

21

22

23

24

25

26

27

28

29

30

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

Dzisiaj: 22.04.2024