Najszczęśliwsi na świecie

Kiedy nachodzą chwile smutku i zwątpienia warto przypomnieć sobie słowa dzisiejszej Ewangelii. Chrystus przypomina nam w nich, że powinniśmy się radować każdego dnia. Jesteśmy dziećmi Samego Boga!

zdjęcie: Backgrounds.hd

2013-10-12

I Rok czytań
Łk 11, 27-28

Czasem sobie myślę, jakie szczęście mieli ludzie żyjący za czasów Chrystusa. Mogli osobiście spotkać Jezusa i słuchać Jego Słów. A bliscy Zbawiciela? Matka Boża, św. Józef – jakże oni zostali hojnie obdarowani! Mogli się nazywać rodziną Samego Syna Bożego. Myśląc w ten sposób nierzadko zapominamy, że my również jesteśmy wyróżnieni przez Chrystusa. Jezus nie robi między nami różnicy i przypomina, że każdy z nas jest błogosławiony i wybrany przez Pana. Wybrany do tego, aby osiągnąć zbawienie.

Jezus mówi nam, że każdy, kto słucha Słowa Bożego i zachowuje je jest błogosławiony. Każdy jest tak samo ważny. Mamy więc wielkie powody do tego, aby po prostu być szczęśliwymi. Nie musimy zazdrościć nikomu, bo każdy z nas jest w oczach Boga tym jedynym i najważniejszym. Gdy to sobie uświadomimy o wiele łatwiej będzie nam iść przed siebie wbrew trudnościom dnia codziennego. Jesteśmy tak wielkimi szczęśliwcami jak Maryja!

Często nie zdajemy sobie sprawy jak wielkim przywilejem jest możliwość słuchania Słowa Bożego. To dzięki zachowywaniu go możemy upodabniać się do Samego Jezusa. Gdy nam się to uda, nic już nie będzie w stanie nas złamać. Od nas samych zależy, czy nauczymy się iść przez życie twardo stąpając po ziemi i podążając we właściwym kierunku.

Karty Ewangelii stale przekonują nas, że dzięki słuchaniu Słowa Bożego i zachowywaniu go zostaniemy zbawieni. Jeśli tylko w to uwierzymy i prawdziwie zaufamy Chrystusowi, nasze życie będzie przepełnione szczęściem, którym Jezus pragnie nas obdarzyć. Oczywiście, że bywają chwile, a nierzadko nawet lata, cierpienia. Nie możemy jednak zapominać, że naszym prawdziwym przeznaczeniem jest osiągnięcie szczęścia w Chrystusie. W czasie zwątpienia i trudności warto sobie przypominać jak wielkimi łaskami obdarzył nas Pan i jakie ma wobec nas zamiary.

redakcja, Autorzy tekstów, Najnowsze, Rozważanie

Rozważania różańcowe

nd pn wt śr cz pt sb

29

30

31

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

16

17

18

20

23

24

25

26

1

2

3

4

5

6

7

8

9

Dzisiaj: 18.09.2021