Ciało Jezusa jest prawdziwym pokarmem

Jak często karmię się tym najważniejszym Pożywieniem dla mojego serca?

zdjęcie: Loft Gallery

Helena Hrapkiewicz

2019-05-10

Rozważanie do fragmentu Ewangelii J 6, 52-59
III tydzień Okresu Wielkanocnego

W dalszej części Ewangelii świętego Jana  czytamy słowa Żydów „Trudna jest ta mowa, któż jej może słuchać?” . Dlaczego dla słuchaczy mowa ta była tak trudna, bo rozumieli wypowiedź Jezusa dosłownie i ona ich przerażała.  Dlatego wielu z nich odeszło.

A dla nas, czy mowa ta jest niezrozumiała?

My żyjemy w okresie  po Zmartwychwstaniu Chrystusa.  Niedawno obchodziliśmy uroczystość Wielkiego Czwartku, w którym to dniu obchodzimy pamiątkę ustanowienia przez Chrystusa Eucharystii. Ciało i Krew Chrystusa jest pokarmem i napojem duchowym pod postacią chleba i wina.

I tak jak nasze ciało biologiczne potrzebuje pokarmu – jedzenia,  aby mogło żyć i rozwijać się, tak i nasz duch potrzebuje pokarmu pod postacią chleba i wina. „Kto spożywa moje Ciało i pije moją Krew, trwa we Mnie, a Ja w nim” – tak Jezus mówi o prawdziwej więzi, jaka łączy człowieka z Nim. Dlatego tak wiele osób wierzących przyjmuje często Komunię Świętą, a Ci, którzy z  jakichś powodów nie mogą przyjąć Pana Jezusa, tęsknią za Nim.

Ewangelia ta niesie dla nas nadzieję na życie wieczne: „Kto spożywa moje Ciało i pije moją Krew, ma życie wieczne, a Ja go wskrzeszę w dniu ostatecznym”. Aby zrozumieć słowa Jezusa, trzeba mieć wiarę. Módlmy się ciągle o łaskę wiary.

Autorzy tekstów, Hrapkiewicz Helena, Rozważanie

Kim jesteśmy?

Rozważania różańcowe

N P W Ś C P S
28 29 30 1 2 3 4
14 15 16 17 18
19 20 22 23 24
26 27 29 30 1
2 3 4 5 6 7 8
Dzisiaj: 26.05.2019