Jestem posłany/posłana

Jezus pragnie nas napełniać owocami Odkupienia, zaprasza nas do przyjaźni ze sobą, przez co chce nadać sens i głębię naszemu życiu i uczynić nas Apostołami.

zdjęcie: Loft Gallery

2018-09-20

Rozważanie do fragmentu Ewangelii Mt 9,9-13
Święto św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty

Tajemnica powołania Świętego Mateusza na Apostoła nasuwa wiele do myślenia. Po ludzku sądząc, nikt z nas nie dałby szans na bycie powołanym przez Jezusa Chrystusa Lewiemu, który zgodził się pełnić taką rolę społeczną, poborcy podatkowego na rzecz okupanta rzymskiego.

Ale Jezus Chrystus jednak go powołał, gdyż On bierze pod uwagę coś więcej niż tylko zewnętrzne okoliczności życia. Przede wszystkim patrzy na to, co kryje się i dokonuje w głębi serca człowieka.

W tej tajemnicy powołania apostolskiego Mateusza, kryje się wielka prawda, że Jezus Chrystus miłuje każdego człowieka i dopatruje się chociażby odrobiny dobra, które pragnie we współpracy z tymże człowiekiem rozwinąć, by nadać głębszy sens jego życiu. Podobnie Jezus Chrystus patrzy na każdą i każdego z nas.

Jezus zatrzymuje się przy Lewim – Mateuszu, czyli doprowadza do osobowego spotkania ze sobą i wreszcie proponuje mu drogę za sobą – Pójdź za Mną.

Życie każdej i każdego z nas jest podobne, przecież i do nas podchodzi Jezus Chrystus Zmartwychwstały w Kościele i przez Kościół, patrzy w naszą głębie serc, miłując nas, nawet, gdy dotykają nas ludzkie słabości. Pragnie nas napełniać owocami Odkupienia, zaprasza nas do przyjaźni ze sobą, przez co chce nadać sens i głębię naszemu życiu i posyła nas do bycia przekazicielami wiary naszym bliskim, dla których żyjemy, czy których On postawił na naszej drodze.

Poprośmy dziś św. Mateusza, aby wyprosił nam taką łaskę przyjmowania w naszym życiu Jezusa Chrystusa, który nieustannie podchodzi do nas i zaprasza nas do autentycznego życia wiarą, to jest do przyjaźni ze sobą i do bycia apostołami w naszych środowiskach.

Autorzy tekstów, Mastalerz Lucyna, Rozważanie

Kim jesteśmy?

Rozważania różańcowe

nd pn wt śr cz pt sb

26

27

28

29

30

31

1

2

3

4

5

7

9

12

13

14

15

16

17

18

19

20

21

22

23

24

26

27

28

29

1

2

3

4

5

6

7

Dzisiaj: 21.02.2020