Msza św. w intencji chorych i cierpiących

Pod przewodnictwem biskupa Jana Wątroby w Dębowcu rozpoczęły się centralne uroczystości odpustowe ku czci Pięknej Pani z La Salette. Tradycyjnie, pierwszy dzień odpustu poświęcony był osobom starszym, chorym, samotnym i cierpiącym.

zdjęcie: Natalia Janowiec, Diecezja Rzeszowska

Natalia Janowiec, Diecezja Rzeszowska

2018-09-14

O godz. 10.00 w dębowieckiej bazylice zostało odprawione nabożeństwo różańcowe w intencji chorych i ich rodzin. Uroczystej Mszy świętej o godz. 10.30 przewodniczył biskup rzeszowski Jan Wątroba.

W homilii ordynariusz rzeszowski zachęcał, by wszelkie trudności związane z chorobami i cierpieniem znosić z głęboką wiarą i ufnością. Ból codziennego krzyża ofiarować z miłością Najświętszej Maryi Pannie, która wiele wycierpiała jako Matka Zbawiciela. Biskup Jan Wątroba przybliżył również zebranym osobę Jacka Krawczyka, studenta Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. Przywołując jego postać, kaznodzieja przypomniał, w jaki sposób chrześcijanin może nadać sens swojemu cierpieniu.

Jacek Krawczyk przez lata posługiwał chorym i cierpiącym. W nich odnajdywał prawdziwego i żywego Jezusa Chrystusa. W roku 1989 dowiedział się, że ma nowotwór. Mimo ogromnego bólu coraz więcej ufał Bogu. Z pokorą i miłością przyjmował wolę Pana. Na dowód tego pozostawił słowa: „Wiele razy powtarza się, że człowiek powinien dopełniać cierpień Jezusa Chrystusa dla dobra Kościoła. Wiele razy powtarza się, że oto możemy cierpieć i stać się podobnymi do Zbawiciela. Ile to jeszcze różnych rzeczy powtarzamy… Z reguły, gdy jesteśmy zdrowi i w pełni sił. Powtarzamy to wszystko często w stosunku do innych. A sami? Teraz może człowiek chory i cierpiący stanąć przed Chrystusem i powiedzieć «Chodźmy, oto wziąłem swój krzyż». A więc chodźmy…”.

Wzruszającym momentem było osobiste spotkanie ludzi cierpiących z Chrystusem utajonym w Najświętszym Sakramencie. Po Mszy Świętej celebrowano „nabożeństwo lurdzkie”, czyli indywidualne błogosławieństwo chorych Najświętszym Sakramentem.

Autorzy tekstów, pozostali Autorzy, Najnowsze

Kim jesteśmy?

Rozważania różańcowe

N P W Ś C P S
31 1 2 3 4 5 6
8 9 10 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
Dzisiaj: 23.04.2019