Rekolekcje Apostolstwa Chorych w Brennej

Program rekolekcji jak zawsze był bardzo bogaty. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Codzienna poranna wspólna modlitwa wprowadzała nas w następne punkty programowe dnia. Pozwalała otwierać nasze serca i każdego z nas na wszystko, co przygotował dla nas Pan.

nr 265

2015-09-16

Kolejne rekolekcje Apostolstwa Chorych już za nami. Rekolekcje odbyły się w Ośrodku Spotkań i Formacji im Św. Królowej Jadwigi w Brennej malowniczej górskiej miejscowości. Trwały od 7-10  września 2015r, a zgromadziły na tym turnusie 71 osób. Były to osoby chore, cierpiące niepełnosprawne i starsze wiekiem. Były też osoby, które opiekowały się niepełnosprawnymi. Zainteresowanie tymi rekolekcjami było bardzo duże. Wiele osób po raz pierwszy przebywało na tego typu rekolekcjach. Jedni przyjechali z ciekawości, inni  zachęceni przez osoby, które regularnie uczestniczą w tych turnusach rekolekcyjnych, a jeszcze inni z potrzeby serca.

Tak jak w poprzednich turnusach rekolekcje prowadził ks. Wojciech Bartoszek, korzystając z pomocy diakona Pawła i grupy animatorów.

Dziś bardzo często człowiek w ogóle nie zastanawia się nad sprawami naprawdę ważnymi, ciągle sprawy pilne wygrywają z tymi ważnymi. W konsekwencji człowiek staje się coraz bardziej zagubiony i niezadowolony z życia, bo tak naprawdę nie wie, po co żyje. Z tymi problemami zmagają się też osoby chore, samotne, starsze wiekiem, niepełnosprawne. I wtedy takim czasem są rekolekcje, które pomagają odnaleźć to, co jest naprawdę w życiu ważne, pomagają odnaleźć człowiekowi siebie, pomimo bólu, cierpienia i rozstania z bliskimi. Rekolekcje dają okazję do wyciszenia się oraz zastanowienia nad sobą i swoim życiem przed Bogiem i wraz z Nim. To wielka szansa by spotkać Jezusa, poznać Go, pokochać, doświadczyć jego miłości i na tej miłości budować swe życie. To także czas nawiązywania nowych przyjaźni, to czas otwarcia się na drugiego człowieka, to czas gdzie poznajemy siebie w świetle Słowa Bożego: swoje życiowe zranienia, zagubienia, zakłamania – aby pokonać to, co tak naprawdę odbiera nam radość.

Te rekolekcje były właśnie takim czasem. Były wyjątkowym czasem. Program rekolekcji jak zawsze był bardzo bogaty. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Codzienna poranna wspólna modlitwa wprowadzała nas w następne punkty programowe dnia. Pozwalała otwierać nasze serca i każdego z nas na wszystko, co przygotował dla nas Pan. Eucharystia i bogate w treść konferencje pozwoliły skonfrontować swoją przeszłość i teraźniejszość z Bogiem oraz pojednać się z Nim, by żyć w wolności. Wielką pomocą w przygotowaniu do spowiedzi świętej było spotkanie i dzielenie się w małych grupach, a także samo nabożeństwo pokutne i rachunek sumienia prowadzony przez ks. Wojciecha. Każdy miał możliwość do spokojnego przygotowania się do tego niezwykłego spotkania. Spotkania dwóch miłości – miłości Boga do człowieka i człowieka do Boga.

Rekolekcje Apostolstwa Chorych są zawsze okazją do przyjęcia sakramentu namaszczenia chorych. Wielu z nas skorzystało z przyjęcia tego sakramentu. Bardzo ważnym punktem tych rekolekcji było Nabożeństwo Lourdzkie połączone z indywidualnym błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem, a także Nabożeństwo przyjęcia do Apostolstwa Chorych i odnowienia uczestnictwa we wspólnocie. Była też możliwość indywidualnej rozmowy z opiekunem duchowym. W ostatnim dniu rekolekcji odwiedził nas i Słowo Boże wygłosił ks. Hubert Pasoń.

W drugim dniu rekolekcji na zaproszenie ks. Wojciecha (który bardzo lubi nas zaskakiwać) odwiedził nas Polski Teatr Historii z Mikołowa, który przedstawił wzruszające widowisko słowno-muzyczne „Santo Subito”, obrazujące drogę do świętości Karola Wojtyły. Natomiast w ostatni już wieczór gościliśmy zespół góralski Moniki Wałach z Jaworzynki, który wprowadził wiele elementów radości i zabawy.

Myślę, że wielu z nas nie zapomni tych chwil spędzonych razem, gdzie wszyscy byliśmy dla siebie wzajemnie darem. Po przeżyciu tych rekolekcji możemy patrzeć na nasze własne słabości w sposób Boży, ufnie wchodzić w przyszłość, w czas codziennego życia i zmagania się z różnymi przypadłościami.

Zobacz także:

1. Świadectwa uczestników rekolekcji ►

2. Galeria fotografii nr 1 ►
3. Galeria fotografii nr 2 ►
4. Galeria fotografii nr 3 ►
5. Galeria fotografii nr 4 ►
6. Galeria fotografii nr 5 ►

Relacje i zaproszenia, Wydarzenia, Najnowsze, Autorzy tekstów, Rekolekcje, pozostali Autorzy

nd pn wt śr cz pt sb

28

29

30

31

1

2

3

4

5

7

8

9

10

12

14

15

17

19

20

21

22

23

24

26

27

28

29

1

2

3

4

5

6

7

8

9

Dzisiaj: 28.02.2024