Modlitwa o uzdrowienie z o. Johnem Bashoborą

Ponad 5 tysięcy wiernych uczestniczyło w niedzielę w Mszy św. w licheńskiej bazylice. Po Eucharystii ugandyjski kapłan o. John Bashobora, poprowadził modlitwę o uzdrowienie połączoną z wystawieniem Najświętszego Sakramentu.

zdjęcie: canstockphoto.pl

2015-07-12

Przed godz. 12.00 do bazyliki pw. Najświętszej Marty Panny Licheńskiej ciągnęły rzesze pielgrzymów. Wierni zdążali na Mszę św., którą koncelebrował o. John Bashobora. Koncelebrze przewodniczył ordynariusz włocławski bp Wiesław Mering.

Na początku Eucharystii głos zabrał ks. Piotr Kieniewicz MIC, dyrektor Ośrodka Wsparcia Płodności „NaProTechnologia”. Zapraszając do wspólnej modlitwy wyjaśnił, że tak uroczysty charakter dzisiejszej liturgii związany jest z kończącymi się rekolekcjami dla 150 par małżeńskich doświadczających niepłodności, które poprowadził o. Bashobora.

Homilię wygłosił o. Bashobora, którego ponad półgodzinne wystąpienie co kilka minut przerywane było oklaskami. Podczas głoszenia Słowa Bożego, w charakterystyczny dla siebie sposób, zachęcał wiernych do tego, aby otwierali się na Boga, na to, co Bóg chce im przekazać, ale także na osoby znajdujące się obok. Zachęcał do uśmiechu, do otwierania się na to, co mówi do nich Jezus. Zachęcał do zaproszenia Go do swojego życia.

Tuż przed końcem Eucharystii głos zabrał bp Mering, który podziękował wszystkim za tak liczne przybycie i wytrwanie w świątyni znacznie dłużej, niż to zazwyczaj bywa. Szczególne słowa uznania skierował w stronę dzieci za liczne przybycie, osób chorych, dla których wytrwanie do samego końca było dużym poświęceniem, a także zespołowi, który zapewnił oprawę muzyczną dzisiejszej liturgii.

Po poświeceniu dewocjonaliów i udzieleniu przez biskupa ogólnego błogosławieństwa, księża udali się do zakrystii. W tym czasie na ołtarz została wniesiona ogromna monstrancja, dobrze widoczna z każdego miejsca w bazylice. Gdy w prezbiterium ponownie pojawił się o. Bashobora, nastąpiło wystawienie Pana Jezusa ukrytego w Najświętszym Sakramencie. W trakcie modlitwy, którą prowadził ugandyjski charyzmatyczny ksiądz, w świątyni dało się słyszeć odgłosy osób, które za wstawiennictwem kapłana doświadczały bliskości Boga. Następnie o. Bashobora przeszedł między ławkami świątyni w asyście kapłanów, którzy na zmianę nieśli monstrancję z Najświętszym Sakramentem, błogosławiąc wiernych.

Rekolekcje wspólnie zorganizowali: Fundacja SMS z Nieba” organizująca narodowe rekolekcje zatytułowane „Jezus na stadionie” oraz działający w Sanktuarium Maryjnym w Licheniu Starym Ośrodek Wsparci Płodności „NaProTechnologia”.

Relacje i zaproszenia, Autorzy tekstów, KAI, Najnowsze, Wydarzenia

nd pn wt śr cz pt sb

31

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

14

15

17

18

19

20

21

22

23

24

25

26

27

28

29

30

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

Dzisiaj: 14.04.2024