„7 tajemnic spowiedzi”

To jedna z tych książek, które mogą przemienić czyjeś życie. Autor krok po kroku odsłania przed czytelnikami, czym jest spotkanie z Jezusem, Który czeka na nas takimi, jakimi jesteśmy i kocha nas takimi, jakimi jesteśmy.

projekt okładki: Riz Boncan Marcela

2013-12-09

Siedem tajemnic spowiedzi odsłania dziś przed czytelnikami Vinny Flynn – utalentowany muzyk i mówca, autor takich bestsellerów jak „7 tajemnic Eucharystii”  i „21 sposobów uwielbienia”. Wierzę, że czytelników, którzy rozsmakowali się w stylu tego Autora, czytając którąś z jego dwóch wcześniejszych pozycji, nie trzeba specjalnie zachęcać do sięgnięcia po „7 tajemnic spowiedzi”.

To jedna z tych książek, które mogą przemienić czyjeś życie. W sposób praktyczny, a zarazem bardzo wnikliwie, Autor odsłania przed czytelnikami krok po kroku, czym jest spowiedź, czyli spotkanie z Jezusem, Który czeka na nas takimi, jakimi jesteśmy i kocha nas takimi, jakimi jesteśmy. Czeka by obdarzyć nas cudem uzdrowienia. Aby się do Niego zbliżyć, Vinny Flynn proponuje spojrzeć na spowiedź w inny, zupełnie nowy sposób. W siedmiu kolejnych rozdziałach pomaga odkryć prawdy dotyczące tego „sakramentu miłosierdzia”, jak nieraz określał spowiedź Jan Paweł II.

Autor nie komunikuje się z czytelnikiem z pozycji nauczyciela, lecz szczerze przyznaje się do własnych problemów, jakie wcześniej miał ze spowiedzią. Czyni go to bardziej wiarygodnym i pozwala żywić nadzieję, że idąc po jego śladach i korzystając z doświadczeń wielu innych, którzy nas poprzedzili na tej drodze, zdołamy gruntownie przebudować własny stosunek do tego sakramentu, tak, aby przestał być tylko środkiem do osiągnięcia celu, jakim jest sakrament Eucharystii, a stał się niezwykłym, osobistym spotkaniem z Bogiem.

W swojej książce Vinny Flynn często odwołuje się do obfitego źródła wiedzy o sakramencie przebaczenia, jakim są słowa samego Chrystusa, skierowane do sekretarki Bożego Miłosierdzia – św. siostry Faustyny Kowalskiej. Kolejne rozdziały odsłaniają kolejne „tajemnice”, czy raczej prawdy dotyczące spowiedzi. Dowiadujemy się więc, że „Grzech nie zmienia Boga” i że „Nie chodzi tylko o przebaczenie”. Autor przypomina, że „Twój grzech jest inny od mojego grzechu” a „Spowiedź nigdy nie jest sprawą prywatną”. W rozdziale piątym zatytułowanym „Masz wiadomość”, Vinny Flynn  przypomina, że „spowiedź prowadzi nas na krzyż”,  „spowiedź naprawdę prowadzi nas na Kalwarię”. W kolejnym rozdziale zaczynamy natomiast rozumieć, co to znaczy, że „Nowe wino potrzebuje nowych bukłaków” zaś ostatnia tajemnica ukryta jest w ostatnim rozdziale książki, zatytułowanym „Musisz zrzucić kajdany”. Jego treść przekonuje każdego czytelnika, podobnie jak pewien eksperyment podczas niecodziennych rekolekcji przekonał grupę mężczyzn, że jedynym wyjściem, by iść dalej jest zrzucenie kajdanów i oddanie ich Chrystusowi. Bo – jak trafnie zauważył Autor – „Chrystus w konfesjonale w Wiecznym Teraz krzyża sięga przez czas i przestrzeń, aby wziąć twoje kajdany. On prosi cię, abyś przestał się ich trzymać i je porzucił, tak by On mógł je zniszczyć i cię wyzwolić”.


Wydawcą książki „7 tajemnic spowiedzi”, która ukazała się w bieżącym, 2013 roku, jest Polskie Wydawnictwo Encyklopedyczne – Polwen z Radomia. Książka dostępna jest w cenie 19,90 zł w dobrych księgarniach oraz za pośrednictwem strony internetowej www.polwen.pl

Dajmund Danuta, Autorzy tekstów, Najnowsze, Dobra książka

nd pn wt śr cz pt sb

28

29

30

1

2

3

5

11

12

14

15

16

17

18

19

20

21

22

23

24

25

26

27

28

29

30

31

1

2

3

4

5

6

7

8

Dzisiaj: 26.05.2024