Oko w oko z Jezusem

Trwający w Kościele Rok Wiary zainspirował nas do inauguracji nowego działu. „Panorama wiary” to miejsce, w którym będziemy publikować świadectwa oraz pochylać się nad treściami wyznawanej wiary. Rozpoczynamy od prezentacji świadectwa wiary – ujętego w słowach intymnej modlitwy.

zdjęcie: canstockphoto.pl

2013-06-06

Panie Jezu, dziękuję Ci za dobre myśli, święte pragnienia – wierzę, że pochodzą od Ciebie. Dziękuję Ci za każde spotkanie z drugim człowiekiem – wierzę, że nigdy nie jest ono przypadkowe.

Panie Jezu, dziękuję Ci za to, że mogę adorować Cię w Najświętszym Sakramencie – wierzę, że jesteś, patrzysz na mnie, znasz mnie, nie oceniasz.
Panie Jezu, dziękuję Ci za czas, który mi dajesz. Za to, że mogę ofiarować go dla Ciebie podczas Mszy Świętej, Adoracji, na modlitwie – wierzę, że nie jest to czas zmarnowany.
Panie Jezu, dziękuję Ci za Kościół – wierzę, że Ty w nim jesteś, a ja gdy będę o tym pamiętać, nie zagubię się w życiu.
Panie Jezu, dziękuję Ci za Chrzest Święty – wierzę, że od tego momentu jestem Twoim ukochanym dzieckiem.
Panie Jezu, dziękuję Ci za Spowiedź Świętą – wierzę, że wtedy czynisz cuda i przemieniasz serce.
Panie Jezu, dziękuję Ci za Ewangelię – wierzę, że Twoje Słowo prowadzi, daje światło, przenika serce. Wierzę, że przez Twoje Słowo, uzdrawiasz.
Panie Jezu, dziękuję Ci za wszystkie chwile radosne, za te momenty, kiedy dajesz odczuć, że jesteś blisko – wierzę, że pokazujesz wtedy kawałek nieba i że prawdziwa radość pochodzi tylko od Ciebie.
Panie Jezu, dziękuję Ci za Komunię Świętą – wierzę, że Eucharystia jest dla mnie duchowym respiratorem, który podtrzymuje moje życie. Wierzę, że Ty chcesz, abym przyjmowała Cię często w Komunii Świętej i pomagasz być codziennie na Mszy Świętej.
Panie Jezu, dziękuję Ci za Twoje Miłosierne oczy – wierzę, że Twoje spojrzenie jest pełne miłości, Twoje spojrzenie daje pokój. Wierzę, że patrzysz i że jest to przebaczające spojrzenie.
Panie Jezu, dziękuję Ci za ciszę – wierzę, że w ciszy mogę najlepiej usłyszeć Twój głos.
Panie Jezu, dziękuję Ci za Maryję – wierzę, że Ona prowadzi mnie do Ciebie. Matko Boża, dziękuję Ci za różaniec – wierzę, że ta modlitwa ucisza wszystkie lęki w moim sercu.
Panie Jezu, przepraszam Cię, że często nie potrafię żyć zgodnie z Twoją wolą – wierzę jednak w Twoje Miłosierdzie.
Panie Jezu, przepraszam Cię, za to, że przez mój grzech ranię innych ludzi, bliskie mi osoby – wierzę głęboko, że wynagradzasz im Samym Sobą, pocieszasz Swoją Miłością.
 Panie Jezu, przepraszam Cię, że nie potrafię dziękować Ci za cierpienie – wierzę, że tylko Ty dajesz siły, by je przetrwać i przyjąć. Panie Jezu, przepraszam Cię, że tak często koncentruję się na swoich wadach, kompleksach, na swoim grzechu, a za mało na Twojej Miłości – wierzę, że tylko Ty możesz to zmienić. Wierzę, że Ty znasz moje serce, wszystkie moje motywacje. Wierzę, że pomagasz żyć coraz bardziej Twoją Miłością.
Panie Jezu, przepraszam Cię, że tak często brakuje mi pokory, odwagi by przyznać się do Ciebie – wierzę, że Twój krzyż uzdrawia i zbawia.
Panie Jezu, w to wszystko wierzę jeszcze za mało, dlatego proszę – przymnóż mi wiary!

Miesięcznik, Numer archiwalny, Z cyklu:, Panorama wiary, 2013-nr-02

nd pn wt śr cz pt sb

26

27

28

29

30

31

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

16

17

18

19

20

21

22

23

24

25

26

27

28

29

30

31

1

2

3

4

5

Dzisiaj: 19.01.2022