Drodzy Chorzy!

2021-11-04

Z prawdziwą radością oddajemy dzisiaj w Wasze ręce lipcowy numer naszego miesięcznika. Czynimy to w miesiącu, w którym przypada święto patronalne Apostolstwa Chorych – wspomnienie Matki Bożej Uzdrowienia Chorych (6 lipca) oraz liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel (16 lipca).

Jak zauważyliście – miesięcznik posiada większy format oraz odnowioną szatę graficzną. Pojawiające się dotychczas w „Apostolstwie Chorych” treści, usystematyzowaliśmy w jedenaście działów tematycznych, które wymiennie będziemy prezentowali w poszczególnych numerach. Ufamy, iż działy te stopniowo będą się rozwijać. Mamy w zanadrzu także kilka nowości, które systematycznie będziemy przed Wami odkrywać.

Wszystkie te zmiany wprowadzamy z myślą o Was Drodzy Chorzy, uwzględniając również niektóre Wasze sugestie przekazane nam w ankiecie zawartej w marcowym numerze. Pragniemy serdecznie Wam podziękować za trud wypełnienia ankiety oraz przysłania jej do redakcji. Wierzymy, że „Apostolstwo Chorych” w nowej odsłonie będzie lepiej służyło Waszej relacji z Bogiem i umacniało Was w przeżywaniu cierpienia, a także budowało więź między nami.

Wymienione wyżej trzy cele obecne były od początku istnienia miesięcznika, czyli od 1930 r. Wtedy to – warto przypomnieć – dzięki ks. Michałowi Rękasowi został wydany pierwszy numer „Apostolstwa Chorych” w formie listu. Ks. Rękas, założyciel Apostolstwa Chorych w Polsce, mawiał, iż miesięcznik jest „jakby obecnością kapelana przy łóżku chorego”. Czasopismo w takim rozumieniu od samych początków powiązane było z duchowością apostolatu chorych: przyjęcia i ofiarowania cierpienia w łączności z Chrystusem za Kościół święty. Te dwa wymiary: duchowy i redakcyjny wzajemnie się przenikały w Apostolstwie, choć pierwszy oczywiście stanowił fundament.

Drodzy Chorzy, chcielibyśmy Was prosić o szczególną modlitwę w intencji naszej redakcji, abyśmy potrafili dobrze Wam służyć. Oprócz zaglądnięcia do miesięcznika zapraszamy także posiadających Internet do odwiedzenia naszej strony: www.apchor.pl. Całe dzieło Apostolstwa Chorych pragniemy złożyć w ręce Matki Najświętszej.

 

ks. Wojciech Bartoszek
Krajowy Duszpasterz Apostolstwa Chorych
 

Miesięcznik, Numer archiwalny, 2012-nr-07, Z bliska

nd pn wt śr cz pt sb

28

29

30

1

2

3

5

11

12

14

15

16

17

18

19

20

21

22

23

24

25

26

27

28

29

30

31

1

2

3

4

5

6

7

8

Dzisiaj: 23.05.2024