Zapowiedź obchodów XXVI Światowego Dnia Chorego w diecezjach polskich

W niedzielę 11 lutego obchodzić będziemy XXVI Światowy Dzień Chorego. Z tej okazji w wielu parafiach naszej Ojczyzny odbędą się modlitewne spotkania dla osób chorych, ich rodzin, opiekunów i przedstawicieli służby zdrowia.

zdjęcie: Maria Frąckowiak

2018-02-07

Archidiecezja Częstochowska
Zapraszamy chorych, ich rodziny, służbę zdrowia, duszpasterzy, wspólnoty i stowarzyszenia, którym sprawa chorych jest bliska, do wzięcia udziału w archidiecezjalnych obchodach XXVI Światowego Dnia Chorego. Miejscem głównych uroczystości w dniu 11 lutego br. będzie Bazylika Archikatedralna Świętej Rodziny w Częstochowie. Uroczystej Eucharystii o godz. 10.00 będzie przewodniczył Arcybiskup Metropolita Częstochowski dr Wacław Depo.
Tego samego dnia odbędzie się również całonocne czuwanie na Jasnej Górze w intencji chorych prowadzone przez Wspólnotę BETEL. Początek czuwania o godz. 21.00.

Archidiecezja Gdańska
Archidiecezjalne obchody XXVI Światowego Dnia Chorego odbędą się w kościele pw. św. Urszuli Ledóchowskiej w Gdańsku-Chełmie w niedzielę, 11 lutego. Tu o godz. 13.00 pod przewodnictwem Księdza Arcybiskupa Sławoja Leszka Głódzia Metropolity Gdańskiego sprawowana będzie uroczysta Eucharystia, połączona z udzieleniem sakramentu namaszczenia chorych. Msza Święta będzie transmitowana przez Telewizję Polską Polonia.

Archidiecezja Gnieźnieńska
W archidiecezji gnieźnieńskiej główne obchody z okazji 26. Światowego Dnia Chorego odbędą się 11 lutego w Inowrocławiu, gdzie o godz. 12.30 uroczystej Mszy św. będzie przewodniczył Prymas Polski abp Wojciech Polak. Natomiast 12 lutego Bp senior Bogdan Wojtuś będzie przewodniczył Mszy św., sprawowanej o godz. 10.00 w Domu Pomocy Społecznej w Ludzisku.

Archidiecezja Katowicka
W niedzielę 11 lutego z okazji XXVI Światowego Dnia Chorego Msze św. połączone z udzieleniem sakramentu chorych będą miały miejsce w każdej kaplicy szpitalnej. W Szpitalu Wojewódzkim w Tychach Msza św. dla chorych będzie sprawowana o godz. 10.15.

Również w niedzielę 11 lutego Ks. Bp Marek Szkudło będzie przewodniczył uroczystej Eucharystii z udzieleniem sakramentu namaszczenia chorych oraz błogosławieństwem lurdzkim w Rudzie Śląskiej - Kochłowicach. O godz. 15.45 rozpocznie się procesja połączona z modlitwą różańcową z kościoła Matki Bożej z Lourdes do kościoła parafialnego, w którym o godz. 16.30 będzie sprawowana Msza św.

Centralne obchody w diecezji z okazji Światowego Dnia Chorego są zaplanowane na poniedziałek 12 lutego. O godz. 10.00 w kaplicy Szpitala Bonifratrów w Katowicach - Bogucicach Ksiądz Arcybiskup Wiktor Skworc będzie przewodniczył Mszy św. w intencji chorych i służby zdrowia.

Archidiecezja Lubelska
Centralne obchody Światowego Dnia Chorego w archidiecezji lubelskiej będą miały w tym roku miejsce w dniu 12 lutego w Archikatedrze Lubelskiej. Rozpoczną się one o godz. 10.00 adoracją z indywidualnym błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem. Uroczystej Eucharystii o godz. 11.00 przewodniczył będzie abp Stanisław Budzik. W sposób szczególny zaproszone są wszystkie osoby chore i cierpiące, ich rodziny, wolontariusze oraz pracownicy służby zdrowia, hospicjów, domów opieki i wszystkich miejsc niosących pomoc chorym i cierpiącym.

Z okazji Dnia Chorego odbędą się również inne spotkania:
- 11 lutego: Jednym ze stałych punktów obchodów Dnia Chorego w Lublinie jest spotkanie w kościele pw. św. Judy Tadeusza przy Szpitalu Neuropsychiatrycznym w Lublinie (ul. Abramowicka). Miejscu temu w sposób szczególny patronuje także Matka Boża z Lourdes. Uroczystej Eucharystii w dniu 11 lutego 2018 r. o godz. 18.00 przewodniczył będzie ks. prałat Tomasz Trafny, prac. Papieskiej Rady Kultury, dyrektor Departamentu Nauki i Wiary.
- 13 lutego: Caritas Archidiecezji Lubelskiej tradycyjne patronuje spotkaniu z chorymi dziećmi, ich rodzicami i pracownikami służby zdrowia w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Lublinie (ul. prof. Antoniego Gębali). Uroczystej Mszy św. w dniu 13 lutego 2018 r. o godz. 14.00 przewodniczył będzie bp Mieczysław Cisło. Tradycyjnie też dla małych pacjentów lubelska Caritas przygotowuje okolicznościowe prezenty.

Archidiecezja Łódzka
W niedzielę 11 lutego, w liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes, o godz. 12.30 w Bazylice Archikatedralnej Mszy św. koncelebrowanej będzie przewodniczył Metropolita Łódzki Ksiądz Arcybiskup Grzegorz Ryś. Zapraszamy do wspólnej modlitwy chorych, ich rodziny oraz wszystkich, którzy opiekują się chorymi.

Archidiecezja Poznańska
Z okazji Światowego Dnia Chorego poznańscy biskupi odwiedzą szpitale. Natomiast Msza św. z okazji archidiecezjalnych obchodów Światowego Dnia Chorego sprawowana będzie pod przewodnictwem Biskupa Zdzisława Fortuniaka w kościele pw. Matki Boskiej Bolesnej w Poznaniu (ul. Głogowska 92), w niedzielę, 11 lutego 2018, o godz. 13.30.

Archidiecezja Przemyska
W tym roku obchody Światowego Dnia Chorego zorganizowane przez Caritas Archidiecezji Przemyskiej przeniesiono na piątek 9 lutego. W tym dniu Eucharystia, Sakrament Namaszczenia Chorych oraz nabożeństwo, sprawowane będą w następujących miejscach Archidiecezji Przemyskiej:
- Przemyśl, parafia pw. Miłosierdzia Bożego, godz. 10.00;
- Jarosław Kolegiata, parafia pw. Bożego Ciała, godz. 10.00;
- Przeworsk, parafia pw. Ducha Świętego, godz. 10.00;
- Łańcut, parafia pw. św. Stanisława Biskupa, godz. 10.00;
- Brzozów Kolegiata, parafia pw. Przemienienia Pańskiego, godz. 10.00;
- Hospicjum w Krośnie, godz. 10.00;
- Sanok, parafia pw. Przemienienia Pańskiego w Sanoku, godz. 10.00;
- Ustrzyki Dolne, parafia pw. Matki Bożej Królowej Polski, godz. 11.00.

Archidiecezja Warszawska
Bp Michał Janocha będzie przewodniczył Mszy św. z okazji Światowego Dnia Chorego 9 lutego o godz. 10.30 w kaplicy Res Sacra Miser, ul. Krakowskie Przedmieście 62, natomiast Bp Rafał Markowski będzie przewodniczył Mszy św. 11 lutego o godz. 11.30 w szpitalu na Banacha.

Archidiecezja Wrocławska
W piątek 9 lutego 2018 roku o godz. 10.00 w Archikatedrze Wrocławskiej będzie sprawowana uroczysta Eucharystia z sakramentem chorych, której będzie przewodniczył Ks. Bp Andrzej Siemieniewski. Msza św. będzie tłumaczona na język migowy. Po Mszy św., o godz. 11.00 uczestnicy udadzą się na poczęstunek do Auli PWT, tam także będą mogli zobaczyć program artystyczny przygotowanych przez chorych i niepełnosprawnych. Wystąpią: Schola KSM, WTZ Dobroszyce, Fundacja Przyjazny Dom im. Stanisława Jabłonki, Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy Caritas Archidiecezji Wrocławskiej, WTZ Stowarzyszenie Św. Celestyna z Mikoszowa. Zakończenie spotkania ok. godz. 13.30.

Diecezja Bielsko - Żywiecka
Msza św. z okazji Światowego Dnia Chorego będzie sprawowana 11 lutego 2018 r. o godz. 14.00 w Szpitalu Miejskim, ul. Wyspiańskiego, w Bielsku-Białej.

Diecezja Bydgoska
Z okazji z okazji Światowego Dnia Chorego serdecznie zapraszamy kapłanów, kapelanów szpitali i hospicjów, pracowników Służby Zdrowia, a przede wszystkim ludzi chorych i opiekujących się nimi na Mszę św. Przewodniczyć jej będzie w bydgoskiej katedrze Biskup ordynariusz Jan Tyrawa. Początek modlitwy w sobotę, 10 lutego, o godz. 12.00.

Diecezja Elbląska
Światowy Dzień Chorego, przypada w tym roku wyjątkowo w niedzielę (6. niedziela zwykła). Jest to szczególna okazja, by na każdej Mszy Świętej pomodlić się za chorych w naszych parafiach.

Można to zrobić: w modlitwie wiernych, modlitwie przed błogosławieństwem lub okolicznościowym nabożeństwie na zakończenie którejś z Mszy Świętych. Zachęcamy do rozdania wiernym obecnym na Mszach Świętych obrazka z modlitwą za chorych. Obrazki te należy wręczyć chorym, którzy pozostali w domach (członkom rodziny, starszym, ludziom samotnym).

Diecezja Kielecka
W niedzielę 11 lutego Biskup Kielecki Jan Piotrowski odwiedzi szpital im. Jana Pawła II we Włoszczowie. Ksiądz Biskup wraz z pacjentami, pracownikami oraz odwiedzającymi będzie modlił się w intencji chorych i cierpiących na Mszy św., która rozpocznie się o godz. 10.00 w kaplicy szpitalnej. Po Mszy św. uda się do sal szpitalnych i do hospicjum, by słowem i modlitwą wesprzeć i dodać otuchy cierpiącym.

Również 11 lutego w Domu dla Niepełnosprawnych w Piekoszowie o godz. 11.45 sprawowana będzie Msza Święta z Sakramentem Chorych i błogosławieństwem lurdzkim. Po Mszy św. uczestnicy są zaproszeni na posiłek, po nim - o godz. 13.45 będzie możliwość zobaczenia prezentacji z pielgrzymki do Fatimy.

Caritas Diecezji Kieleckiej również zaprasza na obchody Światowego Dnia Chorego, które odbędą się we wtorek, 13 lutego 2018 r. pod przewodnictwem bp. Andrzeja Kalety w Hospicjum Stacjonarnym im. Św. Matki Teresy z Kalkuty w Kielcach. Zapraszamy Księży, Parafialne i Szkolne Koła Caritas i wszystkich, którzy pragną angażować się w dzieła miłosierdzia. Wspólna modlitwa i poruszana tematyka zapewne pomogą skuteczniej organizować posługę wolontariuszy wśród chorych w parafii.
O godz. 12.00 sprawowana będzie Msza św. pod przewodnictwem bp. Andrzeja Kalety (Kaplica Hospicjum). Po niej o godz. 13.00 w auli hospicjum odbędzie się konferencja „Wolontariat hospicyjny w służbie bliźniemu”. Wśród Prelegentów są: ks. Stanisław Słowik – dyrektor Caritas Diecezji Kieleckiej, który przedstawi posługę chorym w kieleckim Hospicjum Domowym i Stacjonarnym, ks. Robert Kowalski – dyrektor Caritas Diecezji Radomskiej, który opowie o doświadczeniach wolontariatu w Zespole Domowej Opieki Hospicyjnej Caritas im. św. Józefa w Radomiu, ks. Sylwester Iwan – kapelan Wojewódzkiego Szpital Zespolonego w Kielcach, który przybliży duchowe i psychologiczne potrzeby podopiecznych hospicjum domowego, oraz Artur Drobniak – lekarz medycyny paliatywnej, który powie, na czym polega wsparcie chorego w hospicyjnej opiece domowej.

Diecezja Koszalińsko - Kołobrzeska
W ramach Światowego Dnia Chorych w diecezji odbędzie się kilka spotkań dla chorych:
- 9 lutego, o godz. 11.00 w szpitalu w Drawsku Pomorskim zostanie poświęcona kaplica szpitalna. Mszy św. będzie przewodniczył bp Krzysztof Włodarczyk;
- 11 lutego będą miały miejsce diecezjalne obchody Światowego Dnia Chorego. W tym dniu o godz. 11.00 Bp Edward Dajczak odprawi Mszę św. w kościele pw. św. Franciszka, po której poświęci miejscowe hospicjum. O godz. 14.30 biskup poświęci też kaplicę w szczecineckim szpitalu;
- 11 lutego, o godz. 11.00 pod przewodnictwem rektora koszalińskiego Wyższego Seminarium Duchownego będzie sprawowana Msza św. w hospicjum w Darłowie;
- 11 lutego, o godz. 16.00 Mszy św. w hospicjum w Koszalinie będzie przewodniczył bp Paweł Cieślik.

Diecezja Legnicka
Obchody dnia chorego organizowane są na poziomie parafii: sprawowane będą Msze św. z udzielaniem sakramentu namaszczenia chorych.
Legnicka Caritas w swoich ośrodkach opiekuńczo-leczniczych w Jeleniej Górze i w Legnicy również organizuje Msze św. w intencji chorych.

Natomiast w Złotoryi, z racji odpustu w miejscowym sanktuarium Matki Bożej z Lourdes, w kościele Narodzenia NMP o godz. 17.00 odbędzie się nabożeństwo, Msza św. i procesja z figurą MB z Lourdes w intencji chorych.

Diecezja Pelplińska
Z okazji Światowego Dnia Chorego (11 lutego) tczewskie szpitale nawiedzi kopia Figury Matki Bożej Lourdzkiej. Peregrynacja odbędzie się 9 i 10 lutego br.

Diecezja Płocka
W niedzielę 11 lutego w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Płocku odbędzie się Dzień Chorego z udziałem biskupa pomocniczego diecezji płockiej Mirosława Milewskiego.

Diecezja Radomska
Zapraszamy chorych, rodziny i personel szpitala na obchody XXVI Światowego Dnia Chorego. Msza św. w kaplicy szpitala pw. Matki Bożej z Lourdes będzie sprawowana w niedzielę, 11 lutego 2018, o godz. 11.00. Eucharystii będzie przewodził bp Piotr Turzyński.

Diecezja Rzeszowska
Program obchodów XXVI Światowego Dnia Chorego w Diecezji Rzeszowskiej z udziałem Księży Biskupów:
Centralna uroczystość w diecezji rzeszowskiej odbędzie się w niedzielę 11 lutego o godz. 12.00 w Sanktuarium Pani Rzeszowa, gdzie pod przewodnictwem Biskupa Rzeszowskiego Jana Wątroby sprawowana będzie Eucharystia z błogosławieństwem lurdzkim.

Inne spotkania z chorymi:
- 10 lutego, godz. 11.00 – Szpital Miejski w Kolbuszowej – ks. Bp Jan Wątroba;
- 11 lutego, godz. 11.00 – Oddział Paliatywny w Rzeszowie – ks. Bp Edward Białogłowski;
- 11 lutego, godz. 11.00 – DPS Cmolas – ks. Bp Kazimierz Górny;
- 11 lutego, godz. 15.00 – Podkarpackie Centrum Chorób Płucnych – ks. Bp Jan Wątroba
- 12 lutego, godz. 11.00 – DPS, ul. Załęska w Rzeszowie – ks. Bp Edward Białogłowski;
- 13 lutego, godz. 10.00 – Szpital Miejski w Rzeszowie – ks. Bp Edward Białogłowski;
- 13 lutego, godz. 12.00 – DPS Kamionka – ks. Bp Kazimierz Górny;
- 13 lutego, godz. 14.30 – Szpital Wojewódzki Nr 2 w Rzeszowie – ks. Bp Jan Wątroba;
- 13 lutego, godz. 15.00 – Szpital Wojewódzki nr 1 w Rzeszowie – ks. Bp Edward Białogłowski;
- 14 lutego, godz. 9.00 – Mruk-Med w Rzeszowie – ks. Bp Jan Wątroba;
- 15 lutego, godz. 11.00 – Turza – Leśniówka – ks. Bp Edward Białogłowski.

Diecezja Sandomierska
W dniu 11 lutego 2018 o godz. 10.30 w bazylice katedralnej w Sandomierzu sprawowana będzie Msza Święta koncelebrowana pod przewodnictwem Księdza Biskupa Krzysztofa Nitkiewicza. Po niej o godz. 12.00 w Katolickim Domu Kultury Świętego Józefa w Sandomierzu, ul. Mariacka 12, wystawiona zostanie sztuka pt. „Tajemnica przejścia ze śmierci do życia” na podstawie Objawień Katarzyny Rivas w wykonaniu Teatru działającego przy Białostockiej Szkole Nowej Ewangelizacji Św. Filipa Neri. Po niej, o 13.00 wszyscy uczestnicy zaproszenia są na poczęstunek do siedziby Caritas Diecezji Sandomierskiej, ul. Opatowska 10.

Diecezja Sosnowiecka
Wszystkich chorych i starszych serdecznie zapraszamy w sobotę 10 lutego do sosnowieckiej katedry na diecezjalne obchody Światowego Dnia Chorych. O godz. 11.00 odbędzie się Msza św. pod przewodnictwem Księdza Biskupa Grzegorza Kaszaka z udzieleniem sakramentu namaszczenia chorych.

Diecezja Świdnicka
W niedzielę 11 lutego o godz. 13.00 w katedrze świdnickiej sprawowana będzie Msza św. w intencji chorych.

Diecezja Tarnowska
W niedzielę, 11 lutego w parafiach i szpitalach diecezji będą odbywały się specjalne nabożeństwa połączone z udzielaniem sakramentu namaszczenia chorych. Tarnowska Caritas przygotowała okolicznościowe obrazki, które chorzy otrzymają w trakcie nabożeństw.
Diecezjalne obchody Światowego Dnia Chorego będą miały miejsce w Hospicjum w Dąbrowie Tarnowskiej. Uroczystej Eucharystii o godz.11.00 przewodniczył będzie bp Leszek Leszkiewicz. Mszę zakończoną błogosławieństwem lourdzkim poprzedzi spotkanie Ks. Biskupa z chorymi oraz modlitwa różańcowa.
W diecezjalne obchody Dnia Chorego włączone są także dzieci i młodzież ze Szkolnych Kół Caritas. Odwiedzą oni swoich rówieśników przebywających w szpitalach. Wizyty w najbliższych dniach będą miały miejsce w Tarnowie, Nowym Sączu i Dębicy.

Diecezja Toruńska
Diecezjalne obchody Światowego Dnia Chorego odbędą się w sanktuarium Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Toruniu w sobotę, 10 lutego. Początek o godz.11.00.

Diecezja Warszawsko - Praska
Obchody XXVI Światowego Dnia Chorego będą trwały od 8 do 13 lutego 2018 roku:
- 8 lutego: prezentacja Papieskiego Orędzie na Światowy Dzień Chorego (Szpital im. dr. med. Rafała Masztaka, ul. Grenadierów 51/59;
- 11 lutego: bazylika Świętego Krzyża (Krakowskie Przedmieście), Eucharystia w intencji chorych pod przewodnictwem Bp. Romualda Kamińskiego; sanktuarium MB z Lourdes (ul. Wileńska 69), Eucharystia w intencji chorych pod przewodnictwem Bp. Romualda Kamińskiego; Mazowiecki Szpital Bródnowski (ul. Kondratowicza 8), Eucharystia z sakramentem namaszczenia chorych, Abp Henryk Hoser SAC.
- 13 lutego: Zakład Opiekuńczo-Leczniczy im. Sue-Ryder (ul. Mehoffera 72/74), Msza Święta, spotkanie z mieszkańcami i pracownikami domu; Bp Marek Solarczyk; Szpital Dziecięcy im prof. Bogdanowicza (ul. Niekłańska 4/24), Bp Romuald Kamiński; Centrum Zdrowia Dziecka (aleja Dzieci Polskich 20), Bp Romuald Kamiński.

Jak co roku, w niedzielę, 11 lutego 2018 roku, we wszystkich parafiach Diecezji Warszawsko - Praskiej zostanie przeprowadzona zbiórka do puszek Caritas na leczenie i rehabilitację chorych dzieci.

Diecezja Włocławska
Parafia św. Bartłomieja w Koninie zaprasza na obchody Światowego Dnia Chorego w rejonie konińskim, które odbędą się w niedzielę, 11 lutego br. Uroczystościom przewodniczył będzie i homilię wygłosi ks. bp Stanisław Gębicki. Także parafia Najświętszego Serca Jezusowego w Sieradzu zaprasza na obchody Światowego Dnia Chorego w rejonie sieradzkim, w sobotę, 10 lutego br. Uroczystościom przewodniczył będzie Pasterz Diecezji Włocławskiej, ks. bp Wiesław Alojzy Mering.

Diecezja Zamojsko – Lubaczowska
W poniedziałek 12.02.2018 r o godz. 13.00. z okazji Światowego Dnia Chorego w kaplicy Szpitala Jana Pawła II w Zamościu sprawowana będzie Msza św., której będzie przewodniczył ks. bp Marian Rojek – Pasterz diecezji. Po Mszy św. Ksiądz Biskup odwiedzi chorych na oddziałach.

Diecezja Zielonogórsko – Gorzowska
Z okazji Światowego Dnia Chorego okolicznościowe msze św. i nabożeństwa dla chorych zostaną odprawione w wielu parafiach w całej diecezji. Główne obchody, niektóre z udziałem biskupów, odbędą się w Żarach, Nowej Soli, Gorzowie Wlkp., Zielonej Górze i Głogowie.
- Żary: w piątek 9 lutego o godz. 9.00 diecezjalny duszpasterz chorych, ks. Tomasz Duszczak, odprawi Mszę św. połączoną z udzieleniem sakramentu chorych w kościele pw. Najśw. Serca Pana Jezusa, a następnie odwiedzi chorych w Szpitalu na Wyspie i Hospicjum św. Brata Alberta;
- Nowa Sól: w sobotę 10 lutego o godz. 11.00 ks. kan. Andrzej Piela odprawi Mszę św. połączoną z udzieleniem sakramentu chorych w kaplicy Wielospecjalistycznego Szpitala SPZOZ. Odwiedzi również chorych na oddziale wewnętrznym i neurologicznym. Mszę poprzedzi modlitewne czuwanie z udziałem wolontariuszy (od godz. 10.00);
- Gorzów Wlkp.: w niedzielę 11 lutego zaplanowano trzy Msze św. z udzieleniem sakramentu chorych: o godz. 8.00 - w Hospicjum św. Kamila (ks. Tomasz Duszczak); o godz. 10.00 - w szpitalu przy ul. Deckerta (ks. Tomasz Duszczak); o godz. 10.30 - w kościele pw. Pierwszych Męczenników Polski pod przewodnictwem bp. Pawła Sochy. Bp Paweł Socha o godz. 12.00 odwiedzi również pacjentów oddziału dziecięcego i oddziału hematologii Szpitala Wojewódzkiego;
- Zielona Góra: w niedzielę 11 lutego o godz. 10.00 bp Tadeusz Lityński odprawi Mszę św. połączoną z udzieleniem sakramentu chorych w kaplicy Szpitala Wojewódzkiego. Odwiedzi również pacjentów na oddziałach szpitalnych. O godz. 12.00 odwiedzi chorych w Hospicjum im. Lady Ryder of Warsaw;
- Głogów: w niedzielę 11 lutego obchody rozpoczną się o godz. 10.00 od czuwania modlitewnego prowadzonego przez wspólnotę Cichych Pracowników Krzyża w Szpitalu Powiatowym. Następnie, o godz. 11.00 bp Stefan Regmunt odprawi tam Mszę św. z udziałem chorych i pracowników służby zdrowia, a o godz. 12.00 odwiedzi chorych na oddziałach szpitalnych i spotka się z pracownikami lecznicy.

W kontekst obchodów Światowego Dnia Chorego w diecezji zielonogórsko-gorzowskiej wpisuje się również przypadająca w tym samym terminie Niedziela Synodalna, której temat brzmi: „Parafia jako wspólnota miłosierdzia”. Jest to już ostatnia z cyklu pięciu niedziel synodalnych przygotowująca wiernych do uroczystej sesji inauguracyjnej synodu diecezjalnego zaplanowanej na sobotę 17 marca br.

Autorzy tekstów, S. Aleksandra, Najnowsze

nd pn wt śr cz pt sb

28

29

30

31

1

2

3

4

5

7

8

9

10

12

14

15

17

19

20

21

22

23

24

26

27

28

29

1

2

3

4

5

6

7

8

9

Dzisiaj: 28.02.2024