Autorzy tekstów, S. Aleksandra, Najnowsze

Zapowiedź obchodów XXVI Światowego Dnia Chorego w diecezjach polskich

Apostolstwo Chorych (dane z diecezji)

dodane 2018-02-07 09:14

zdjęcie: Maria Frąckowiak

W niedzielę 11 lutego obchodzić będziemy XXVI Światowy Dzień Chorego. Z tej okazji w wielu parafiach naszej Ojczyzny odbędą się modlitewne spotkania dla osób chorych, ich rodzin, opiekunów i przedstawicieli służby zdrowia.

Archidiecezja Częstochowska
Zapraszamy chorych, ich rodziny, służbę zdrowia, duszpasterzy, wspólnoty i stowarzyszenia, którym sprawa chorych jest bliska, do wzięcia udziału w archidiecezjalnych obchodach XXVI Światowego Dnia Chorego. Miejscem głównych uroczystości w dniu 11 lutego br. będzie Bazylika Archikatedralna Świętej Rodziny w Częstochowie. Uroczystej Eucharystii o godz. 10.00 będzie przewodniczył Arcybiskup Metropolita Częstochowski dr Wacław Depo.
Tego samego dnia odbędzie się również całonocne czuwanie na Jasnej Górze w intencji chorych prowadzone przez Wspólnotę BETEL. Początek czuwania o godz. 21.00.

Archidiecezja Gdańska
Archidiecezjalne obchody XXVI Światowego Dnia Chorego odbędą się w kościele pw. św. Urszuli Ledóchowskiej w Gdańsku-Chełmie w niedzielę, 11 lutego. Tu o godz. 13.00 pod przewodnictwem Księdza Arcybiskupa Sławoja Leszka Głódzia Metropolity Gdańskiego sprawowana będzie uroczysta Eucharystia, połączona z udzieleniem sakramentu namaszczenia chorych. Msza Święta będzie transmitowana przez Telewizję Polską Polonia.

Archidiecezja Gnieźnieńska
W archidiecezji gnieźnieńskiej główne obchody z okazji 26. Światowego Dnia Chorego odbędą się 11 lutego w Inowrocławiu, gdzie o godz. 12.30 uroczystej Mszy św. będzie przewodniczył Prymas Polski abp Wojciech Polak. Natomiast 12 lutego Bp senior Bogdan Wojtuś będzie przewodniczył Mszy św., sprawowanej o godz. 10.00 w Domu Pomocy Społecznej w Ludzisku.

Archidiecezja Katowicka
W niedzielę 11 lutego z okazji XXVI Światowego Dnia Chorego Msze św. połączone z udzieleniem sakramentu chorych będą miały miejsce w każdej kaplicy szpitalnej. W Szpitalu Wojewódzkim w Tychach Msza św. dla chorych będzie sprawowana o godz. 10.15.

Również w niedzielę 11 lutego Ks. Bp Marek Szkudło będzie przewodniczył uroczystej Eucharystii z udzieleniem sakramentu namaszczenia chorych oraz błogosławieństwem lurdzkim w Rudzie Śląskiej - Kochłowicach. O godz. 15.45 rozpocznie się procesja połączona z modlitwą różańcową z kościoła Matki Bożej z Lourdes do kościoła parafialnego, w którym o godz. 16.30 będzie sprawowana Msza św.

Centralne obchody w diecezji z okazji Światowego Dnia Chorego są zaplanowane na poniedziałek 12 lutego. O godz. 10.00 w kaplicy Szpitala Bonifratrów w Katowicach - Bogucicach Ksiądz Arcybiskup Wiktor Skworc będzie przewodniczył Mszy św. w intencji chorych i służby zdrowia.

Archidiecezja Lubelska
Centralne obchody Światowego Dnia Chorego w archidiecezji lubelskiej będą miały w tym roku miejsce w dniu 12 lutego w Archikatedrze Lubelskiej. Rozpoczną się one o godz. 10.00 adoracją z indywidualnym błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem. Uroczystej Eucharystii o godz. 11.00 przewodniczył będzie abp Stanisław Budzik. W sposób szczególny zaproszone są wszystkie osoby chore i cierpiące, ich rodziny, wolontariusze oraz pracownicy służby zdrowia, hospicjów, domów opieki i wszystkich miejsc niosących pomoc chorym i cierpiącym.

Z okazji Dnia Chorego odbędą się również inne spotkania:
- 11 lutego: Jednym ze stałych punktów obchodów Dnia Chorego w Lublinie jest spotkanie w kościele pw. św. Judy Tadeusza przy Szpitalu Neuropsychiatrycznym w Lublinie (ul. Abramowicka). Miejscu temu w sposób szczególny patronuje także Matka Boża z Lourdes. Uroczystej Eucharystii w dniu 11 lutego 2018 r. o godz. 18.00 przewodniczył będzie ks. prałat Tomasz Trafny, prac. Papieskiej Rady Kultury, dyrektor Departamentu Nauki i Wiary.
- 13 lutego: Caritas Archidiecezji Lubelskiej tradycyjne patronuje spotkaniu z chorymi dziećmi, ich rodzicami i pracownikami służby zdrowia w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Lublinie (ul. prof. Antoniego Gębali). Uroczystej Mszy św. w dniu 13 lutego 2018 r. o godz. 14.00 przewodniczył będzie bp Mieczysław Cisło. Tradycyjnie też dla małych pacjentów lubelska Caritas przygotowuje okolicznościowe prezenty.

Archidiecezja Łódzka
W niedzielę 11 lutego, w liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes, o godz. 12.30 w Bazylice Archikatedralnej Mszy św. koncelebrowanej będzie przewodniczył Metropolita Łódzki Ksiądz Arcybiskup Grzegorz Ryś. Zapraszamy do wspólnej modlitwy chorych, ich rodziny oraz wszystkich, którzy opiekują się chorymi.

Archidiecezja Poznańska
Z okazji Światowego Dnia Chorego poznańscy biskupi odwiedzą szpitale. Natomiast Msza św. z okazji archidiecezjalnych obchodów Światowego Dnia Chorego sprawowana będzie pod przewodnictwem Biskupa Zdzisława Fortuniaka w kościele pw. Matki Boskiej Bolesnej w Poznaniu (ul. Głogowska 92), w niedzielę, 11 lutego 2018, o godz. 13.30.

Archidiecezja Przemyska
W tym roku obchody Światowego Dnia Chorego zorganizowane przez Caritas Archidiecezji Przemyskiej przeniesiono na piątek 9 lutego. W tym dniu Eucharystia, Sakrament Namaszczenia Chorych oraz nabożeństwo, sprawowane będą w następujących miejscach Archidiecezji Przemyskiej:
- Przemyśl, parafia pw. Miłosierdzia Bożego, godz. 10.00;
- Jarosław Kolegiata, parafia pw. Bożego Ciała, godz. 10.00;
- Przeworsk, parafia pw. Ducha Świętego, godz. 10.00;
- Łańcut, parafia pw. św. Stanisława Biskupa, godz. 10.00;
- Brzozów Kolegiata, parafia pw. Przemienienia Pańskiego, godz. 10.00;
- Hospicjum w Krośnie, godz. 10.00;
- Sanok, parafia pw. Przemienienia Pańskiego w Sanoku, godz. 10.00;
- Ustrzyki Dolne, parafia pw. Matki Bożej Królowej Polski, godz. 11.00.

Archidiecezja Warszawska
Bp Michał Janocha będzie przewodniczył Mszy św. z okazji Światowego Dnia Chorego 9 lutego o godz. 10.30 w kaplicy Res Sacra Miser, ul. Krakowskie Przedmieście 62, natomiast Bp Rafał Markowski będzie przewodniczył Mszy św. 11 lutego o godz. 11.30 w szpitalu na Banacha.

Archidiecezja Wrocławska
W piątek 9 lutego 2018 roku o godz. 10.00 w Archikatedrze Wrocławskiej będzie sprawowana uroczysta Eucharystia z sakramentem chorych, której będzie przewodniczył Ks. Bp Andrzej Siemieniewski. Msza św. będzie tłumaczona na język migowy. Po Mszy św., o godz. 11.00 uczestnicy udadzą się na poczęstunek do Auli PWT, tam także będą mogli zobaczyć program artystyczny przygotowanych przez chorych i niepełnosprawnych. Wystąpią: Schola KSM, WTZ Dobroszyce, Fundacja Przyjazny Dom im. Stanisława Jabłonki, Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy Caritas Archidiecezji Wrocławskiej, WTZ Stowarzyszenie Św. Celestyna z Mikoszowa. Zakończenie spotkania ok. godz. 13.30.

Diecezja Bielsko - Żywiecka
Msza św. z okazji Światowego Dnia Chorego będzie sprawowana 11 lutego 2018 r. o godz. 14.00 w Szpitalu Miejskim, ul. Wyspiańskiego, w Bielsku-Białej.

Diecezja Bydgoska
Z okazji z okazji Światowego Dnia Chorego serdecznie zapraszamy kapłanów, kapelanów szpitali i hospicjów, pracowników Służby Zdrowia, a przede wszystkim ludzi chorych i opiekujących się nimi na Mszę św. Przewodniczyć jej będzie w bydgoskiej katedrze Biskup ordynariusz Jan Tyrawa. Początek modlitwy w sobotę, 10 lutego, o godz. 12.00.

Diecezja Elbląska
Światowy Dzień Chorego, przypada w tym roku wyjątkowo w niedzielę (6. niedziela zwykła). Jest to szczególna okazja, by na każdej Mszy Świętej pomodlić się za chorych w naszych parafiach.

Można to zrobić: w modlitwie wiernych, modlitwie przed błogosławieństwem lub okolicznościowym nabożeństwie na zakończenie którejś z Mszy Świętych. Zachęcamy do rozdania wiernym obecnym na Mszach Świętych obrazka z modlitwą za chorych. Obrazki te należy wręczyć chorym, którzy pozostali w domach (członkom rodziny, starszym, ludziom samotnym).

Diecezja Kielecka
W niedzielę 11 lutego Biskup Kielecki Jan Piotrowski odwiedzi szpital im. Jana Pawła II we Włoszczowie. Ksiądz Biskup wraz z pacjentami, pracownikami oraz odwiedzającymi będzie modlił się w intencji chorych i cierpiących na Mszy św., która rozpocznie się o godz. 10.00 w kaplicy szpitalnej. Po Mszy św. uda się do sal szpitalnych i do hospicjum, by słowem i modlitwą wesprzeć i dodać otuchy cierpiącym.

Również 11 lutego w Domu dla Niepełnosprawnych w Piekoszowie o godz. 11.45 sprawowana będzie Msza Święta z Sakramentem Chorych i błogosławieństwem lurdzkim. Po Mszy św. uczestnicy są zaproszeni na posiłek, po nim - o godz. 13.45 będzie możliwość zobaczenia prezentacji z pielgrzymki do Fatimy.

Caritas Diecezji Kieleckiej również zaprasza na obchody Światowego Dnia Chorego, które odbędą się we wtorek, 13 lutego 2018 r. pod przewodnictwem bp. Andrzeja Kalety w Hospicjum Stacjonarnym im. Św. Matki Teresy z Kalkuty w Kielcach. Zapraszamy Księży, Parafialne i Szkolne Koła Caritas i wszystkich, którzy pragną angażować się w dzieła miłosierdzia. Wspólna modlitwa i poruszana tematyka zapewne pomogą skuteczniej organizować posługę wolontariuszy wśród chorych w parafii.
O godz. 12.00 sprawowana będzie Msza św. pod przewodnictwem bp. Andrzeja Kalety (Kaplica Hospicjum). Po niej o godz. 13.00 w auli hospicjum odbędzie się konferencja „Wolontariat hospicyjny w służbie bliźniemu”. Wśród Prelegentów są: ks. Stanisław Słowik – dyrektor Caritas Diecezji Kieleckiej, który przedstawi posługę chorym w kieleckim Hospicjum Domowym i Stacjonarnym, ks. Robert Kowalski – dyrektor Caritas Diecezji Radomskiej, który opowie o doświadczeniach wolontariatu w Zespole Domowej Opieki Hospicyjnej Caritas im. św. Józefa w Radomiu, ks. Sylwester Iwan – kapelan Wojewódzkiego Szpital Zespolonego w Kielcach, który przybliży duchowe i psychologiczne potrzeby podopiecznych hospicjum domowego, oraz Artur Drobniak – lekarz medycyny paliatywnej, który powie, na czym polega wsparcie chorego w hospicyjnej opiece domowej.

Diecezja Koszalińsko - Kołobrzeska
W ramach Światowego Dnia Chorych w diecezji odbędzie się kilka spotkań dla chorych:
- 9 lutego, o godz. 11.00 w szpitalu w Drawsku Pomorskim zostanie poświęcona kaplica szpitalna. Mszy św. będzie przewodniczył bp Krzysztof Włodarczyk;
- 11 lutego będą miały miejsce diecezjalne obchody Światowego Dnia Chorego. W tym dniu o godz. 11.00 Bp Edward Dajczak odprawi Mszę św. w kościele pw. św. Franciszka, po której poświęci miejscowe hospicjum. O godz. 14.30 biskup poświęci też kaplicę w szczecineckim szpitalu;
- 11 lutego, o godz. 11.00 pod przewodnictwem rektora koszalińskiego Wyższego Seminarium Duchownego będzie sprawowana Msza św. w hospicjum w Darłowie;
- 11 lutego, o godz. 16.00 Mszy św. w hospicjum w Koszalinie będzie przewodniczył bp Paweł Cieślik.

Diecezja Legnicka
Obchody dnia chorego organizowane są na poziomie parafii: sprawowane będą Msze św. z udzielaniem sakramentu namaszczenia chorych.
Legnicka Caritas w swoich ośrodkach opiekuńczo-leczniczych w Jeleniej Górze i w Legnicy również organizuje Msze św. w intencji chorych.

Natomiast w Złotoryi, z racji odpustu w miejscowym sanktuarium Matki Bożej z Lourdes, w kościele Narodzenia NMP o godz. 17.00 odbędzie się nabożeństwo, Msza św. i procesja z figurą MB z Lourdes w intencji chorych.

Diecezja Pelplińska
Z okazji Światowego Dnia Chorego (11 lutego) tczewskie szpitale nawiedzi kopia Figury Matki Bożej Lourdzkiej. Peregrynacja odbędzie się 9 i 10 lutego br.

Diecezja Płocka
W niedzielę 11 lutego w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Płocku odbędzie się Dzień Chorego z udziałem biskupa pomocniczego diecezji płockiej Mirosława Milewskiego.

Diecezja Radomska
Zapraszamy chorych, rodziny i personel szpitala na obchody XXVI Światowego Dnia Chorego. Msza św. w kaplicy szpitala pw. Matki Bożej z Lourdes będzie sprawowana w niedzielę, 11 lutego 2018, o godz. 11.00. Eucharystii będzie przewodził bp Piotr Turzyński.

Diecezja Rzeszowska
Program obchodów XXVI Światowego Dnia Chorego w Diecezji Rzeszowskiej z udziałem Księży Biskupów:
Centralna uroczystość w diecezji rzeszowskiej odbędzie się w niedzielę 11 lutego o godz. 12.00 w Sanktuarium Pani Rzeszowa, gdzie pod przewodnictwem Biskupa Rzeszowskiego Jana Wątroby sprawowana będzie Eucharystia z błogosławieństwem lurdzkim.

Inne spotkania z chorymi:
- 10 lutego, godz. 11.00 – Szpital Miejski w Kolbuszowej – ks. Bp Jan Wątroba;
- 11 lutego, godz. 11.00 – Oddział Paliatywny w Rzeszowie – ks. Bp Edward Białogłowski;
- 11 lutego, godz. 11.00 – DPS Cmolas – ks. Bp Kazimierz Górny;
- 11 lutego, godz. 15.00 – Podkarpackie Centrum Chorób Płucnych – ks. Bp Jan Wątroba
- 12 lutego, godz. 11.00 – DPS, ul. Załęska w Rzeszowie – ks. Bp Edward Białogłowski;
- 13 lutego, godz. 10.00 – Szpital Miejski w Rzeszowie – ks. Bp Edward Białogłowski;
- 13 lutego, godz. 12.00 – DPS Kamionka – ks. Bp Kazimierz Górny;
- 13 lutego, godz. 14.30 – Szpital Wojewódzki Nr 2 w Rzeszowie – ks. Bp Jan Wątroba;
- 13 lutego, godz. 15.00 – Szpital Wojewódzki nr 1 w Rzeszowie – ks. Bp Edward Białogłowski;
- 14 lutego, godz. 9.00 – Mruk-Med w Rzeszowie – ks. Bp Jan Wątroba;
- 15 lutego, godz. 11.00 – Turza – Leśniówka – ks. Bp Edward Białogłowski.

Diecezja Sandomierska
W dniu 11 lutego 2018 o godz. 10.30 w bazylice katedralnej w Sandomierzu sprawowana będzie Msza Święta koncelebrowana pod przewodnictwem Księdza Biskupa Krzysztofa Nitkiewicza. Po niej o godz. 12.00 w Katolickim Domu Kultury Świętego Józefa w Sandomierzu, ul. Mariacka 12, wystawiona zostanie sztuka pt. „Tajemnica przejścia ze śmierci do życia” na podstawie Objawień Katarzyny Rivas w wykonaniu Teatru działającego przy Białostockiej Szkole Nowej Ewangelizacji Św. Filipa Neri. Po niej, o 13.00 wszyscy uczestnicy zaproszenia są na poczęstunek do siedziby Caritas Diecezji Sandomierskiej, ul. Opatowska 10.

Diecezja Sosnowiecka
Wszystkich chorych i starszych serdecznie zapraszamy w sobotę 10 lutego do sosnowieckiej katedry na diecezjalne obchody Światowego Dnia Chorych. O godz. 11.00 odbędzie się Msza św. pod przewodnictwem Księdza Biskupa Grzegorza Kaszaka z udzieleniem sakramentu namaszczenia chorych.

Diecezja Świdnicka
W niedzielę 11 lutego o godz. 13.00 w katedrze świdnickiej sprawowana będzie Msza św. w intencji chorych.

Diecezja Tarnowska
W niedzielę, 11 lutego w parafiach i szpitalach diecezji będą odbywały się specjalne nabożeństwa połączone z udzielaniem sakramentu namaszczenia chorych. Tarnowska Caritas przygotowała okolicznościowe obrazki, które chorzy otrzymają w trakcie nabożeństw.
Diecezjalne obchody Światowego Dnia Chorego będą miały miejsce w Hospicjum w Dąbrowie Tarnowskiej. Uroczystej Eucharystii o godz.11.00 przewodniczył będzie bp Leszek Leszkiewicz. Mszę zakończoną błogosławieństwem lourdzkim poprzedzi spotkanie Ks. Biskupa z chorymi oraz modlitwa różańcowa.
W diecezjalne obchody Dnia Chorego włączone są także dzieci i młodzież ze Szkolnych Kół Caritas. Odwiedzą oni swoich rówieśników przebywających w szpitalach. Wizyty w najbliższych dniach będą miały miejsce w Tarnowie, Nowym Sączu i Dębicy.

Diecezja Toruńska
Diecezjalne obchody Światowego Dnia Chorego odbędą się w sanktuarium Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Toruniu w sobotę, 10 lutego. Początek o godz.11.00.

Diecezja Warszawsko - Praska
Obchody XXVI Światowego Dnia Chorego będą trwały od 8 do 13 lutego 2018 roku:
- 8 lutego: prezentacja Papieskiego Orędzie na Światowy Dzień Chorego (Szpital im. dr. med. Rafała Masztaka, ul. Grenadierów 51/59;
- 11 lutego: bazylika Świętego Krzyża (Krakowskie Przedmieście), Eucharystia w intencji chorych pod przewodnictwem Bp. Romualda Kamińskiego; sanktuarium MB z Lourdes (ul. Wileńska 69), Eucharystia w intencji chorych pod przewodnictwem Bp. Romualda Kamińskiego; Mazowiecki Szpital Bródnowski (ul. Kondratowicza 8), Eucharystia z sakramentem namaszczenia chorych, Abp Henryk Hoser SAC.
- 13 lutego: Zakład Opiekuńczo-Leczniczy im. Sue-Ryder (ul. Mehoffera 72/74), Msza Święta, spotkanie z mieszkańcami i pracownikami domu; Bp Marek Solarczyk; Szpital Dziecięcy im prof. Bogdanowicza (ul. Niekłańska 4/24), Bp Romuald Kamiński; Centrum Zdrowia Dziecka (aleja Dzieci Polskich 20), Bp Romuald Kamiński.

Jak co roku, w niedzielę, 11 lutego 2018 roku, we wszystkich parafiach Diecezji Warszawsko - Praskiej zostanie przeprowadzona zbiórka do puszek Caritas na leczenie i rehabilitację chorych dzieci.

Diecezja Włocławska
Parafia św. Bartłomieja w Koninie zaprasza na obchody Światowego Dnia Chorego w rejonie konińskim, które odbędą się w niedzielę, 11 lutego br. Uroczystościom przewodniczył będzie i homilię wygłosi ks. bp Stanisław Gębicki. Także parafia Najświętszego Serca Jezusowego w Sieradzu zaprasza na obchody Światowego Dnia Chorego w rejonie sieradzkim, w sobotę, 10 lutego br. Uroczystościom przewodniczył będzie Pasterz Diecezji Włocławskiej, ks. bp Wiesław Alojzy Mering.

Diecezja Zamojsko – Lubaczowska
W poniedziałek 12.02.2018 r o godz. 13.00. z okazji Światowego Dnia Chorego w kaplicy Szpitala Jana Pawła II w Zamościu sprawowana będzie Msza św., której będzie przewodniczył ks. bp Marian Rojek – Pasterz diecezji. Po Mszy św. Ksiądz Biskup odwiedzi chorych na oddziałach.

Diecezja Zielonogórsko – Gorzowska
Z okazji Światowego Dnia Chorego okolicznościowe msze św. i nabożeństwa dla chorych zostaną odprawione w wielu parafiach w całej diecezji. Główne obchody, niektóre z udziałem biskupów, odbędą się w Żarach, Nowej Soli, Gorzowie Wlkp., Zielonej Górze i Głogowie.
- Żary: w piątek 9 lutego o godz. 9.00 diecezjalny duszpasterz chorych, ks. Tomasz Duszczak, odprawi Mszę św. połączoną z udzieleniem sakramentu chorych w kościele pw. Najśw. Serca Pana Jezusa, a następnie odwiedzi chorych w Szpitalu na Wyspie i Hospicjum św. Brata Alberta;
- Nowa Sól: w sobotę 10 lutego o godz. 11.00 ks. kan. Andrzej Piela odprawi Mszę św. połączoną z udzieleniem sakramentu chorych w kaplicy Wielospecjalistycznego Szpitala SPZOZ. Odwiedzi również chorych na oddziale wewnętrznym i neurologicznym. Mszę poprzedzi modlitewne czuwanie z udziałem wolontariuszy (od godz. 10.00);
- Gorzów Wlkp.: w niedzielę 11 lutego zaplanowano trzy Msze św. z udzieleniem sakramentu chorych: o godz. 8.00 - w Hospicjum św. Kamila (ks. Tomasz Duszczak); o godz. 10.00 - w szpitalu przy ul. Deckerta (ks. Tomasz Duszczak); o godz. 10.30 - w kościele pw. Pierwszych Męczenników Polski pod przewodnictwem bp. Pawła Sochy. Bp Paweł Socha o godz. 12.00 odwiedzi również pacjentów oddziału dziecięcego i oddziału hematologii Szpitala Wojewódzkiego;
- Zielona Góra: w niedzielę 11 lutego o godz. 10.00 bp Tadeusz Lityński odprawi Mszę św. połączoną z udzieleniem sakramentu chorych w kaplicy Szpitala Wojewódzkiego. Odwiedzi również pacjentów na oddziałach szpitalnych. O godz. 12.00 odwiedzi chorych w Hospicjum im. Lady Ryder of Warsaw;
- Głogów: w niedzielę 11 lutego obchody rozpoczną się o godz. 10.00 od czuwania modlitewnego prowadzonego przez wspólnotę Cichych Pracowników Krzyża w Szpitalu Powiatowym. Następnie, o godz. 11.00 bp Stefan Regmunt odprawi tam Mszę św. z udziałem chorych i pracowników służby zdrowia, a o godz. 12.00 odwiedzi chorych na oddziałach szpitalnych i spotka się z pracownikami lecznicy.

W kontekst obchodów Światowego Dnia Chorego w diecezji zielonogórsko-gorzowskiej wpisuje się również przypadająca w tym samym terminie Niedziela Synodalna, której temat brzmi: „Parafia jako wspólnota miłosierdzia”. Jest to już ostatnia z cyklu pięciu niedziel synodalnych przygotowująca wiernych do uroczystej sesji inauguracyjnej synodu diecezjalnego zaplanowanej na sobotę 17 marca br.

N P W Ś C P S
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 23 24 25
27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8
Dzisiaj: 20.08.2018