"Sześć lat. Pożegnanie z siostrą"

Nigdzie bardziej nie można dowieść większej siły scalającej rodzinę niż w chwilach najwyższej próby jaką jest doświadczenie ciężkiej choroby.

Dorota Suder

2017-08-21

Powyższa słowa najlepiej oddają wielką miłość, trud, zaangażowanie, poświęcenie w poszukiwaniu przez najbliższych wszelkich dostępnych metod i środków leczniczych, które mogłyby nieść, ofiarować ratunek ich ukochanej córce, siostrze, żonie i matce o imieniu Franziska tak dzielnie, nieugięcie, bohatersko walczącej o powrót do zdrowia! Jej wewnętrzne piękno i czułe, wrażliwe na krzywdę bezbronnych istot serce uzewnętrzniało się w jej promiennym jak wschód słońca uśmiechu, blasku spowitych miłością oczu i dotyku ramion w których zamknięciu każdy czuł się kochany i miał poczucie bezpieczeństwa. Franziska przez całe swe życie nie mogła obojętnie przejść wobec czyjejś krzywdy i nieszczęścia, dlatego jej wspaniały dom ubogacały swą niezwykłą osobowością licznie uratowane zwierzęta jak: kury, króliki, konie, które dzieliły szczęśliwy los z gromadą psów tworząc wraz z oddanymi opiekunami prawdziwą rodzinę. Nawet w obliczu ciężkiej choroby i późniejszych dramatycznych powikłań pozostała osobą, która myśli przede wszystkim o innych, o ich dobru, ich przyszłości, dlatego by nadal tak pięknie i skutecznie im pomagać tak bardzo pragnęła uczynić wszystko by doprowadzić do zwycięstwa nad wrogiem wciąż czającym się w jej wyczerpanym długoletnią walką organizmie. Na szczęście do końca nie pozostała sama, wciąż byli przy niej walczący razem z nią najbliżsi w tym ukochana siostra Charlotte z którą łączyła ją tak wyjątkowa i silna więź, pozostały wręcz nierozłącznymi przyjaciółkami rozumiejącymi się bez słów. Ich obecność, troska, opieka i mimo nie najlepszych prognoz lekarskich wytrwałe, niezłomne poszukiwanie tych medyków, którzy ofiarują im iskrę rozświetlającą przyszłość, że jeszcze nie wszystko stracone, dawały Franzisce siłę i motywację by mimo męki spowodowanej chorobą, uciążliwymi skutkami terapii nie pozwolić dogasnąć nadziei na wygraną!

Drogi i Szanowny Czytelniku, serdecznie pragnę polecić książkę Charlotte Link pt ''Sześć lat. Pożegnanie z siostrą'' ukazanej dzięki Wydawnictwu ''Sonia  Draga'', Plac Grunwaldzki 8-10, Katowice, ponieważ jej karty zapisane są nigdy nieprzemijającą wzajemną miłością ściśle ukierunkowaną na jednego dosięgniętego chorobą członka rodziny, o którego wszyscy mimo napotykanych przeszkód, problemów i przykrości tak do końca wytrwale walczyli!

 

Najnowsze, Twórczość czytelników, Autorzy tekstów, Dobra książka, pozostali Autorzy

Kim jesteśmy?

Rozważania różańcowe

N P W Ś C P S
28 29 30 1 2 3 4
14 15 16 17 18
19 20 22 23 24
26 27 29 30 1
2 3 4 5 6 7 8
Dzisiaj: 26.05.2019