Miłość i nadzieja dają siłę do walki z chorobą

Miłość i nadzieja dają siłę, by przejść doświadczenie choroby i cierpienia – przekonywał bp Romuald Kamiński zachęcając, by w trudnych sytuacjach zawierzać siebie Bogu. Mszą świętą w Mazowieckim Szpitalu Onkologicznym w Wieliszewie zainaugurowano w diecezji warszawsko-praskiej obchody Światowego Dnia Chorego.

zdjęcie: episkopat.pl

2020-02-05

Miłość i nadzieja dają siłę, by przejść doświadczenie choroby i cierpienia – przekonywał bp Romuald Kamiński zachęcając, by w trudnych sytuacjach zawierzać siebie Bogu. Mszą świętą w Mazowieckim Szpitalu Onkologicznym w Wieliszewie zainaugurowano w diecezji warszawsko-praskiej obchody Światowego Dnia Chorego. Placówka w tym roku świętuje dziesięć lat swojego istnienia.

W czasie liturgii bp Romuald Kamiński podkreślił, że sama medycyna, nawet ta na wysokim poziomie, nie jest w stanie przywrócić człowiekowi pełni sił.
– Fundamentem wszelkiego ludzkiego rozwoju jest miłość. Tylko ten kto jest autentycznie kochany, może się harmonijnie rozwijać, może wzrastać, zarówno w tym co stanowi jego wymiar cielesny i psychiczny, jak i w tym co obejmuje sferę ducha – powiedział biskup.

Podkreślił, że źródłem wszelkiej miłości jest Bóg, który jest Miłosierdziem. – On pochyla się z troską nad każdym człowiekiem, który Mu się autentycznie powierza. Do tego jednak – jak zauważył biskup warszawsko-praski – niezbędna jest właściwa dyspozycja ludzkiego serca.

– Wiara jest niczym innym jak dziecięcym zaufaniem Panu. Wyklucza to z naszej strony jakiekolwiek próby opierania się na sobie, na swoich ludzkich pomysłach, tworzenia sobie asekuracji, jakiegoś alternatywnego wyjścia – tak na wszelki wypadek. Małe dziecko całkowicie ufa rodzicom i taka winna być postawa naszego serca – zachęcał bp Kamiński.

Mazowiecki Szpital Onkologiczny w Wieliszewie jest jedynym szpitalem na terenie Mazowsza, poza Centrum Onkologii w Warszawie, który prowadzi leczenie onkologiczne metodami skojarzonymi w sposób kompleksowy. Dysponuje on oddziałem onkologicznym z pododdziałami: urologii, chirurgii onkologicznej, medycyny paliatywnej i pododdziałem radioterapii. Placówka ma też odział OID, zakład rehabilitacyjny, brachyterapii, oraz diagnostyki obrazowej. Blok operacyjny ma cztery sale. W ostatnim czasie zakupiono również nowoczesny sprzęt pozwalający na operacje laparoskopowe.

Autorzy tekstów, KAI, Najnowsze

Kim jesteśmy?

Rozważania różańcowe

nd pn wt śr cz pt sb

29

30

31

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

16

17

18

19

20

21

22

23

24

25

26

27

28

29

30

1

2

3

4

5

6

7

8

9

Dzisiaj: 05.04.2020