„Dajmy sobie umyć nogi”

W dniu 1 czerwca w Krakowie odbędzie się konferencja nt. obecności osób z niepełnosprawnością intelektualną we wspólnocie Kościoła.

zdjęcie: www.facebook.com

2019-05-28

Konferencję organizuje Stowarzyszenie Pomocy Osobom Niepełnosprawnym ŁANOWA, które planuje poruszyć następujące tematy: co jest ważne w tworzeniu wspólnoty z osobami niepełnosprawnymi intelektualnie; jak towarzyszyć osobie niepełnosprawnej intelektualnie w mszy św.; jak pomóc osobie niepełnosprawnej intelektualnie przygotować się do przyjęcia sakramentów; jak wspierać rodziny osób niepełnosprawnych intelektualnie w dołączaniu do wspólnoty Kościoła; gdzie jest miejsce osób niepełnosprawnych intelektualnie w Kościele i co zrobić, żeby było dobre.

„Pełnosprawne serca, czyli o tym, jak osoby z niepełnosprawnością intelektualną uczą zdrowych wiary” – refleksje na podstawie doświadczeń we wspólnocie Apostolstwa Chorych przedstawi dr Renata Katarzyna Cogiel. „Włączać a nie wyłączać” – o antropologii obejmującej wszystkich opowiadać będzie dr Anna Maliszewska, autorka książki: „W stronę antropologii inkluzywnej: głęboka niepełnosprawność intelektualna a człowieczeństwo”.

Ponadto w ramach konferencji referaty wygłoszą także o. Andrzej Kostecki OP, o. Michał Tadeusz Handzel OSPPE, Anna Paruch. Konferencję i późniejszą dyskusję z udziałem publiczności poprowadzi Piotr Żyłka, redaktor naczelny portalu Deon.pl.

Wydarzenie ma charakter otwarty. Konferencja rozpocznie się 1 czerwca 2019 r. o godz. 11.00 w Auli św. Tomasza w klasztorze oo. Dominikanów w Krakowie przy ul. Stolarskiej 12.

Organizatorem I Konferencji nt. obecności osób z niepełnosprawnością intelektualną we wspólnocie Kościoła jest Stowarzyszenie Pomocy Osobom Niepełnosprawnym ŁANOWA. Stowarzyszenie tworzy grupa młodych ludzi, którzy opiekują się i przyjaźnią z osobami niepełnosprawnymi intelektualnie i fizycznie mieszkającymi w DPS przy ul. Łanowej w Krakowie. Spotykają się co tydzień na Eucharystii, czasami wyjeżdżają razem na weekendy, a zawsze – dwa razy w roku – na tygodniowe obozy rehabilitacyjne. Razem przygotowują się także do przyjęcia sakramentów świętych. W tym roku Stowarzyszenie Pomocy Osobom Niepełnosprawnym ŁANOWA świętuje 25 lat działalności.

Autorzy tekstów, KAI, Najnowsze

Kim jesteśmy?

Rozważania różańcowe

nd pn wt śr cz pt sb

26

27

28

29

30

31

1

2

3

4

5

6

7

8

9

15

16

17

18

19

20

21

22

23

24

25

26

27

29

30

1

2

3

4

5

6

Dzisiaj: 18.06.2019