Antidotum na dyskryminację niewidomych

„Wykształcenie najlepszym antidotum na dyskryminację niewidomych”. Pod takim hasłem będzie przebiegała Międzynarodowa Konferencja REHA FOR THE BLIND IN POLAND zorganizowana przez Fundację Szansa dla Niewidomych.

zdjęcie: archiwum Fundacji Szansa dla Niewidomych

2013-11-27

Organizatorzy XI edycji tego wydarzenia pragną zwrócić uwagę społeczeństwa na problematykę środowiska osób niewidomych i słabowidzących i udowodnić, że życie mimo niepełnosprawności wzrokowej może być pełnowartościowe i ciekawe.

Konferencja "Świat Dotyku i Dźwięku" odbędzie się w dniach od 2 do 3 grudnia 2013 r. w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie, Plac Defilad 1 (wejście od ul. Marszałkowskiej).

Jest to wielkie, wielowątkowe spotkanie niewidomych i ich przyjaciół. Zainauguruje je manifestacja w centrum Warszawy pod hasłem:„My nie widzimy nic, a Wy – zauważacie nas?”. Następnie w Pałacu Kultury i Nauki rozpocznie się popularnonaukowa sesja merytoryczna z udziałem ekspertów oraz panele dyskusyjne. Ogromna między­narodowa wystawa wskaże nowe możliwości rehabilitacji oraz edukacji. Na gości czeka też szereg atrakcji, m.in.: koncert Natalii Niemen, pokazy filmów z audiodeskrypcją, turnieje sportowe i rekreacyjne (strzelectwo bezwzrokowe, tenis stołowy, tandemy, turnieje gier planszowych i edukacyjnych). Będą również warsztaty integracyjne (Gabinet Dotyku i Dźwięku), porady prawne, okulistyczne, wizaż i atrakcje dla dzieci. Wręczone zostaną statuetki IDOL dla osób, firm i instytucji najbardziej zaangażowanych w pracę na rzecz osób niepełnosprawnych wzrokowo.

Warto zauważyć, że jest to największe tego typu wydarzenie w Europie Środkowo – Wschodniej, które podczas zeszłorocznej edycji gościło ok. 2600 osób. Patronat honorowy nad wydarzeniem objęła Małżonka Prezydenta RP.

Zainteresowanych udziałem w tym wydarzeniu organizatorzy zapraszają na swoją stronę internetową: http://szansadlaniewidomych.org/653, (formularze-rejestracyjne),  gdzie będzie można wypełnić stosowny formularz zgłoszeniowy.

 

redakcja, Relacje i zaproszenia, Autorzy tekstów, Najnowsze, Wydarzenia

Kim jesteśmy?

Rozważania różańcowe

nd pn wt śr cz pt sb

26

27

28

29

30

31

1

2

3

4

5

7

9

12

13

14

15

16

17

18

19

20

21

22

23

24

26

27

28

29

1

2

3

4

5

6

7

Dzisiaj: 26.02.2020