Z innego poziomu do sukcesu

zdjęcie: ks. Wojciech Bartoszek

ks. Wojciech Bartoszek

 

25 października na Wydziale Opieki Zdrowotnej Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach odbyła się konferencja "Z innego poziomu do sukcesu" prowadzona przez osoby niepełnosprawne. Uczestnikami byli studenci medycyny, patronat nad konferencją objęła zaś założycielka i prezes Fundacji „Mimo Wszystko” – Anna Dymna. Głównymi bohaterami spotkania byli między innymi: Bartek Ostałowski, Łukasz Szyja oraz Rafał Wilk.

Pierwszy z nich opowiadał o drugim życiu, które otrzymał po wypadku, po którym stracił obie ręce. Nauczył się jazdy samochodem. Obecnie jest kierowcą rajdowym i prowadzi samochód o mocy 300 koni mechanicznych i wygrywa rajd po rajdzie.

Łukasz Szyja wcześniej zawodowo zajmował się piłkarstwem, miał przejść do Górnika Zabrze. Po wypadku, jako osoba niepełnosprawna, profesjonalnie zajął się narciarstwem. Mówi się, iż jest twórcą sportu alpejskiego osób niepełnosprawnych.

Rafał Wilk, który po kontuzji na żużlu w 2006 r., kontynuował dalej karierę sportową, został dwukrotnym złotym medalistą igrzysk paraolimpijskich.

Bartek, Łukasz i Rafał są skromnymi bohaterami opowiadającymi o wielkim wysiłku, który musieli włożyć w rehabilitację po wypadkach, aby dojść z innego poziomu niż inni do sukcesu.

Na koniec spotkania Anna Dymna przywołała jedną ze swoich wychowanek Ankę, góralkę, dziewczynę bez rąk, która świetnie sobie radzi w życiu. Potrafi realizować swoje kobiece marzenia, między innymi robiąc sobie piękny makijaż. Według założycielki Fundacji „Mimo Wszystko” klucz do sukcesu tkwi z jednej strony w wielkim wysiłku, jaki osoba niepełnosprawna musi włożyć, aby przejść przez różnego rodzaju bariery. Z drugiej zaś strony konieczna jest profesjonalna pomoc rehabilitantów.

Dziękując za świadectwo Bartka, Łukasza i Rafała, należy im pogratulować sukcesów w życiu oraz zachęcać innych niepełnosprawnych, aby czerpali wzorce z takich osób.

Relacje i zaproszenia, Wydarzenia

nd pn wt śr cz pt sb

31

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

14

15

17

18

19

20

21

22

23

24

25

26

27

28

29

30

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

Dzisiaj: 22.04.2024