Chorzy piszą do nas – styczeń 2012

2013-06-06

Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus!

Z Apostolstwem Chorych jestem związana od 1974 r., od kiedy zachorowała moja najmłodsza córeczka, dziś już śp. Ania. Dziś sama jestem chora, zreumatyzowana, drżą mi ręce i mam chore oczy. Opiekuję się obłożnie chorym, siedemdziesięcioośmioletnim mężem Władysławem, dlatego Apostolstwo Chorych jest mi bardzo bliskie.

Pamiętam, jak przed 14 laty obejmował posługę w diecezji tarnowskiej ks. bp Wiktor Skworc. Żyjący jeszcze wówczas Krajowy Duszpasterz Apostolstwa Chorych ks. Czesław Podleski polecał chorym, aby w swoich modlitwach pamiętali o księdzu biskupie Skworcu, podkreślając, że jeszcze podczas swojej posługi w diecezji katowickiej zawsze bardzo pomagał Apostolstwu Chorych. Niestety, to co dobre i piękne kończy się, i ksiądz biskup Wiktor Skworc wraca do diecezji katowickiej jako jej ordynariusz.

W imieniu własnym oraz całej rzeszy chorych z diecezji tarnowskiej pragnę za pośrednictwem Apostolstwa Chorych podziękować biskupowi Skworcowi za serce okazywane wszystkim chorym, a zwłaszcza tym, którzy przebywali w szpitalach, domach opieki, hospicjach. Być może niektórzy czytelnicy „Apostolstwa Chorych” nawet nie wiedzą, że to dzięki księdzu biskupowi Skworcowi klerycy swoje praktyki odbywali przy ludziach chorych i otaczali ich swoją opieką. Myślę, że jako kapłani już na zawsze zapamiętają, jak wygląda człowiek chory, bezradny, opuszczony przez wszystkich i jakie są jego potrzeby.

Jeszcze raz dziękuję Ci Księże Biskupie i liczę na modlitwę w Twojej intencji wszystkich ludzi chorych, a zwłaszcza czytelników i członków Apostolstwa Chorych.

Łączę najgorętsze pozdrowienia i zapewniam o modlitewnej pamięci w intencji Apostolstwa Chorych.


Janina Michalik
 

[od redakcji]
Serdecznie dziękujemy Pani Janinie za to wspomnienie o ks. abp. Wiktorze Skworcu, który z woli Ojca Świętego Benedykta XVI, 27 listopada ubiegłego roku, rozpoczął swoją posługę Metropolity w archidiecezji katowickiej, od 65 lat udzielającej gościny redakcji i sekretariatowi Apostolstwa Chorych.

Posługę ks. abp. Wiktora Skworca polecamy modlitwom tych wszystkich, którzy wraz z Chrystusem cierpliwie niosą swój codzienny krzyż i wielkodusznie ofiarują własne cierpienia w intencji Kościoła i wszystkich jego Pasterzy. Waszej modlitwie o zdrowie i Bożą opiekę polecamy także dotychczasowego pasterza archidiecezji katowickiej Ks. Abp Seniora Damiana Zimonia.

Miesięcznik, Numer archiwalny, 2012-nr-01

nd pn wt śr cz pt sb

26

27

28

29

30

31

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

16

17

18

19

20

21

22

23

24

25

26

27

28

29

30

31

1

2

3

4

5

Dzisiaj: 19.01.2022