Wracamy z nadzieją

Pożegnaliśmy się z Lourdes, ale nie z Maryją i nie ze sobą nawzajem. Nadal tworzymy wspólnotę pielgrzymów – rozmodlonych, rozśpiewanych i trochę już… stęsknionych za domem.

zdjęcie: ks. Wojciech Bartoszek

2019-05-12

Niedzielę, 12 maja, pielgrzymi spędzają w drodze powrotnej do Katowic. Jest to niedziela Dobrego Pasterza. Dobrze się więc składa, bo zarówno na czas podróży do domu, jak i na całą wędrówkę naszego życia potrzebujemy Jezusa Pasterza i Przewodnika, który będzie nas bezpiecznie prowadził.

Dzień Pański pielgrzymi rozpoczęli od odśpiewania Godzinek oraz Jutrzni połączonej z konferencją, którą wygłosił ks. Łukasz Stawarz. Ksiądz Łukasz mówiąc do pielgrzymów o modlitwie, przypomniał, że jest ona spotkaniem i dialogiem dwóch kochających się osób – Boga i człowieka. Mówił również, że modlitwa to praktyka, której cały czas trzeba się uczyć i ją pogłębiać.

Na pielgrzymim szlaku – w dodatku w niedzielę – nie mogło zabraknąć wspólnej Mszy świętej. Tradycyjnie przewodniczył jej pielgrzymujący z nami biskup Marek Szkudło. W homilii powiedział, że każdy z nas powinien trzymać się Jezusa Dobrego Pasterza, który zna swoje owce tzn. miłuje je i daje im życie wieczne. Biskup Marek zadał również wszystkim pytanie do refleksji: czy szanujemy swoich duszpasterzy i czy doceniamy ich bliską obecność w naszym życiu? Na koniec biskup nazwał wszystkich pasterzami i pasterkami, gdyż każdy z nas na mocy chrztu świętego ma zadanie głosić innym miłość Bożą i uobecniać ją w codzienności.

Pielgrzymi mogli podzielić się swoimi przeżyciami z pobytu w Lourdes podczas godziny świadectw. Wielu skorzystało z tej okazji – chwyciło za mikrofon, a z przedziałowych głośników popłynęły słowa świadczące o Bożym działaniu w ludzkich sercach. Wypowiedziane świadectwa są dowodem na to, że wśród pielgrzymów chyba nie ma osoby, która nie wracałby od Matki Bożej lourdzkiej z nowymi siłami i nadzieją. Niech zatem Pan Bóg będzie uwielbiony w świętym czasie pielgrzymki, we wszystkich jej uczestnikach, w historii ich życia i cierpienia.

Pielgrzymi mają dotrzeć do Katowic 13 maja wczesnym rankiem.

Więcej zdjęć można zobaczyć tutaj

Już teraz informujemy, że Msza święta dziękczynna za pielgrzymkę oraz jej podsumowanie będą miały miejsce 22 czerwca br. (sobota) o godzinie 11.00 w parafii Podwyższenia Krzyża Świętego i Matki Bożej Uzdrowienia Chorych w Katowicach (Tysiąclecie Dolne), w górnym kościele.

Autorzy tekstów, Cogiel Renata Katarzyna, Lourdes-2019

Kim jesteśmy?

Rozważania różańcowe

nd pn wt śr cz pt sb

28

29

30

31

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

16

17

18

19

20

21

22

23

24

25

27

28

29

30

31

1

2

3

4

5

6

7

Dzisiaj: 21.08.2019