Ks. Janusz Malski ponownie na czele Cichych Pracowników Krzyża

Polski duchowny, ks. Janusz Malski został ponownie wybrany moderatorem generalnym Cichych Pracowników Krzyża.

zdjęcie: Jan Gorysz

Katolicka Agencja Informacyjna

2018-10-29

Wyboru dokonano podczas zgromadzenia tego stowarzyszenia w jego domu macierzystym w Valleluogo we włoskiej prowincji Avellino.

Cichych Pracowników Krzyża założył w 1950 r. pracujący w Sekretariacie Stanu Stolicy Apostolskiej prał. Luigi Novarese, beatyfikowany w 2013 r. Stowarzyszenie to jest wspólnotą osób konsekrowanych: kapłanów i wiernych świeckich, których celem jest towarzyszenie ludziom chorym i niepełnosprawnym przez ukazywanie im chrześcijańskiego sensu ich cierpienia. W Polsce prowadzą Dom „Uzdrowienie Chorych” w Głogowie i wydają dwumiesięcznik dla chorych „Kotwica”.

- Chcemy nadal troszczyć się o świeżość naszego charyzmatu, aby nie utracić tego, co jest jego istotą - deklaruje 61-letni ks. Malski. - Cisi Pracownicy Krzyża animują apostolat wśród chorych i są odpowiedzialni za pracę Centrów Ochotników Cierpienia, wprowadzając w życie wizję naszego ojca założyciela: uczynić cierpiących protagonistami nowego apostolatu jako ewangelizatorów świata, świadków Chrystusa zmartwychwstałego i aktywnych podmiotów życia Kościoła.

Temat zgromadzenia Cichych Pracowników Krzyża brzmiał: „Jesteśmy uczniami misjonarzami”. Otwierający obrady, należący do stowarzyszenia kard. Paolo Romeo, emerytowany arcybiskup Palermo, zwrócił uwagę, że nasze życie nabiera witalności, gdy jest „odblaskiem Chrystusa”. - Każdy z nas zna własną historię i wie, jak często w swoim życiu jesteśmy przytłoczeni własnym grzechem, który rodzi się z zamknięcia w sobie. Musimy więc na co dzień szukać zamysłu Boga względem nas. On wskazuje nam winnicę i przypomina, że jesteśmy Jego pracownikami - wskazał włoski kardynał.

Autorzy tekstów, KAI, Najnowsze

Kim jesteśmy?

Rozważania różańcowe

N P W Ś C P S
24 25 26 27 28 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 16
18 19 20 21 22
25 26 27 28 29 30
1 2 3 4 5 6
Dzisiaj: 24.03.2019