Agata Kornhauser-Duda z wizytą w szpitalu Bambino Gesù

Agata Kornhauser-Duda odwiedziła włoski szpital pediatryczny, gdzie spotkała się z personelem placówki.

zdjęcie: Grzegorz Jakubowski KPRP

Biuro Prasowe Kancelarii Prezydenta RP

2018-10-18

W dniu 40. rocznicy wyboru kardynała Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową Para Prezydencka wzięła udział we Mszy Świętej w Bazylice Św. Piotra.

Agata Kornhauser-Duda odwiedziła również Szpital Dzieciątka Jezus w Rzymie. W Bambino Gesù – największej placówce zajmującej się medycyną dziecięcą we Włoszech – Pierwsza Dama rozmawiała z personelem medycznym i naukowym polskiego pochodzenia. Szpital prowadzi badania nad rzadkimi chorobami, co pozwala diagnozować pacjentów z nierozpoznanymi dotychczas schorzeniami. Niektóre procedury medyczne w Europie przeprowadzane są wyłącznie w tej placówce. Szpital Dzieciątka Jezus prowadzi wiele innowacyjnych programów leczenia małych pacjentów. W ramach opieki nad matkami narażonymi na przedwczesne rozwiązanie powstał projekt „Nascita OPBG”, zapewniający opiekę przed- i okołoporodową. Pierwsza Dama rozmawiała z lekarzami i pielęgniarkami o metodach leczenia schorzeń wynikających z wcześniactwa oraz o rozwoju neonatologii w Polsce.

Małżonka Prezydenta spotkała się także z rodzicami polskich pacjentów, którzy podzielili się z nią swoimi trudnymi doświadczeniami, ale także opowiedzieli o nadziei, jaką niosą znakomici lekarze oraz darczyńcy i wolontariusze w kraju. Zarządzany przez Watykan szpital zajmuje się najbardziej wymagającymi chorymi. Czuwa także nad stanem zdrowia Ojca Świętego. W tym roku małych pacjentów odwiedził papież Franciszek, którego podczas audiencji Agata Kornhauser-Duda prosiła o modlitwę za doświadczone chorobą dzieci. Ojciec Święty podarował leczonym w Bambino Gesù Marysi i Jankowi różańce, które przekazała dzieciom Pierwsza Dama.

Autorzy tekstów, pozostali Autorzy, Najnowsze

Kim jesteśmy?

Rozważania różańcowe

N P W Ś C P S
28 29 30 1 2 3 4
14 15 16 17 18
19 20 22 23 24 25
26 27 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8
Dzisiaj: 21.05.2019