Autorzy tekstów, pozostali Autorzy, Najnowsze

Wczasorekolekcje dla osób chorych i niepełnosprawnych ze św. Stanisławem Kostką

Diecezja Płocka

dodane 2018-06-12 08:09

zdjęcie: Diecezja Płocka

Wspólnota osób chorych i niepełnosprawnych diecezji płockiej oraz parafia pw. św. Stanisława Kostki w Pułtusku po raz kolejny mają zaszczyt zaprosić na wczasorekolekcje dla osób chorych i niepełnosprawnych.

Rekolekcje odbędą się w dniach 7-15 lipca w Pułtusku.

Wspólnota zachęca nowych i „starych” wolontariuszy do podjęcia wysiłku opieki nad osobą niepełnosprawną. Jak mówią sami ochotnicy: „jest to czas, w którym możemy poznawać drugiego człowieka, ale także to jedna z niewielu możliwości odkrycia samego siebie - poprzez pomoc innym”.

Zadaniem wolontariusza Wczasorekolekcji jest opieka nad osobą niepełnosprawną lub chorą przez 9 dni spędzonych we wspólnocie. Uczestnicy spotykają się na Mszach Świętych, wieczorach pogodnych, konferencjach oraz Apelach Jasnogórskich, które stanowią już nieodłączny element każdych rekolekcji, z czego korzysta wielu parafian z Pułtuska.

Te rekolekcje to także wiele czasu wolnego - wypoczynkowego, dzięki któremu wolontariusze i ich podopieczni mają okazję poznać się wzajemnie i wymienić doświadczeniami. Grupa wolontariuszy to w większości osoby młode, dlatego rekolekcje służą także nawiązywaniu przyjaźni pomiędzy opiekunami oraz chorymi. Wszystkiemu sprzyja klimat Pułtuska, a wspólne noclegi (w domach parafian) scalają wspólnotę, która co roku na te 9 dni staje się jedną wielką rodziną.

Kim właściwie jest ta Wspólnota?

Na ich stronie możemy znaleźć opis: „jesteśmy wspólnotą osób chorych, niepełnosprawnych oraz wolontariuszy. Razem, od 1993 roku tworzymy rozrastającą się z roku na rok rodzinę. Łączy nas przyjaźń, radość, a przede wszystkim wiara w Chrystusa, który wierzymy, że jest obecny w naszym życiu. Szczególnym wydarzeniem dla naszej wspólnoty jest coroczny wyjazd wakacyjny. Pomysłodawcą i inicjatorem jest ksiądz Janusz Zdunkiewicz, obecnie proboszcz parafii pw. św. Stanisława Kostki na terenie, której odbywają się nasze rekolekcje. Spotykamy się już od 25 lat, w różnych miejscach naszej diecezji. Przez ostatnie 5 lat gościliśmy w Pułtusku i tak będzie po raz kolejny. Dla nas jest to zawsze czas spotkania z Bogiem oraz drugim człowiekiem, czas radości i odpoczynku.”

Więcej informacji TUTAJ.

N P W Ś C P S
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 23 24 25
27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8
Dzisiaj: 17.08.2018