Pierwsza Dama odwiedziła Zespół Ośrodków dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej w Radzionkowie

We wtorek Małżonka Prezydenta odwiedziła Zespół Dziennych Ośrodków Rewalidacyjno-Edukacyjno-Wychowawczych i Rehabilitacyjnych dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej „ZDOREWiR” w Radzionkowie.

zdjęcie: Grzegorz Jakubowski, KPRP

Kancelaria Prezydenta RP

2018-05-09

Śląska placówka umożliwia dzieciom i młodzieży z niepełnosprawnością intelektualną oraz niepełnosprawnościami sprzężonymi edukację przedszkolną i szkolną.

- Wypadliście znakomicie - powiedziała Pierwsza Dama, gratulując małym artystom wielobarwnego występu, którym została przywitana. Wychowankowie ośrodka rewalidacyjno-wychowawczego i przedszkola integracyjnego wystawili spektakl muzyczny prezentujący cztery pory roku.

Zwiedzając placówkę, Agata Kornhauser-Duda spotkała się z uczestnikami warsztatów terapii zajęciowej, miała też okazję poznać narzędzia rehabilitacyjne. W trakcie zajęć logopedycznych, korzystając z książki komunikacyjnej, Pierwsza Dama rozmawiała z dziećmi o niedawnej majówce i ulubionych sposobach spędzania wolnego czasu. Agata Kornhauser-Duda przyjrzała się również zajęciom muzycznym oraz plastycznym skierowanym do osób z różnym stopniem niepełnosprawności intelektualnej.

- Widać, że dzieci są tu szczęśliwe i radosne, pełne pozytywnej energii - mówiła Małżonka Prezydenta w trakcie późniejszego spotkania z przedstawicielami Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom i Młodzieży Niepełnosprawnej prowadzącego placówkę, rodzicami wychowanków oraz pracownikami ośrodka. Rozmawiano m.in. o różnorodnych metodach usprawniania neurorozwojowego podopiecznych, terapii pedagogicznej i treningach, jak np. biofeedback uczący panowania nad falami mózgowymi w procesie wideogry.

Placówka obchodząca w tym roku 25-lecie istnienia realizuje również świadczenia dla dzieci wymagających wsparcia w ich najmłodszych latach polegające na jak najwcześniejszym wykrywaniu i zapobieganiu niepełnosprawności. „ZDOREWiR” udziela też świadczeń zdrowotnych, w tym wielospecjalistycznej rehabilitacji zindywidualizowanej, a dzięki współpracy ze społecznością lokalną organizuje m.in. kiermasze charytatywne.

Autorzy tekstów, pozostali Autorzy, Najnowsze

Kim jesteśmy?

Rozważania różańcowe

N P W Ś C P S
30 1 2 3 4 6
7 8 9 10 11
14 15 16 17 18 19 20
22 24 25 26 27
28 29 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
Dzisiaj: 20.10.2018