Bezdomni dla Hospicjum

Mieszkańcy Schroniska dla Bezdomnych Caritas Diecezji Sosnowieckiej w Dąbrowie Górniczej-Ząbkowicach, na co dzień przyjmujący bezinteresowną pomoc, sami postanowili pomóc innym. Chcą wesprzeć sosnowieckie Hospicjum!

zdjęcie: www.diecezja.sosnowiec.pl

2018-04-11

W piątkowe popołudnie, 6 kwietnia br. 26 podopiecznych Caritas zamieszkujących Schronisko w Dąbrowie Górniczej-Ząbkowicach, postanowiło uporządkować teren przy Centrum Handlowym Auchan w Sosnowcu. Warto wspomnieć, iż pod koniec marca ubiegłego roku miała miejsce pierwsza taka inicjatywa mieszkańców Schroniska. Tym niecodziennym przedsięwzięciem ponownie chcieli podziękować społeczeństwu za udzielaną im pomoc w odzyskiwaniu nadziei na to, że ich życie ma wartość i sens.

Za zaangażowanie oraz podejmowane przez nich działania zmieniające wizerunek osób bezdomnych, rok temu otrzymali od pana Dariusza Kubarskiego - dyrektora Centrum Handlowego Auchan w Sosnowcu telewizor, który znalazł swoje miejsce w świetlicy Schroniska.

Tym razem praca podopiecznych Caritas posłuży sosnowieckiemu Hospicjum. Owoce ich pracy - dwie lodówki oraz pralko-suszarka otrzymane od dyrektora C.H. Auchan w Sosnowcu, trafią do nowo powstałego Hospicjum, które ciągle boryka się z brakiem wyposażenia.

Pracy podopiecznych Caritas towarzyszyła redaktor Lidia Tarczyńska z TVP Katowice, dostrzegając niezwykle cenną inicjatywę i okazję do promocji postaw społecznych. Akcja podobnie jak w ubiegłym roku wzbudzała również spore zainteresowanie klientów Centrum Handlowego, którzy będąc pod wrażeniem niecodziennego pomysłu, bacznie obserwowali pracę mieszkańców Schroniska.


Więcej TUTAJ.

Autorzy tekstów, pozostali Autorzy, Najnowsze

Kim jesteśmy?

Rozważania różańcowe

nd pn wt śr cz pt sb

26

27

28

29

30

31

1

2

3

4

5

6

7

8

9

15

16

17

18

19

20

21

22

23

24

25

26

27

29

30

1

2

3

4

5

6

Dzisiaj: 18.06.2019