Najnowsze, Autorzy tekstów, Dobra książka, pozostali Autorzy

''Niezwykły talent Iris Grace''

Dorota Suder

dodane 2017-03-17 01:31

''(…) Iris ogromnie się interesowała wszystkimi żywiołami oraz przykładała wielką wagę do szczegółów, co skłoniło mnie do spojrzenia na świat jej oczami, do dostrzegania prawie nieuchwytnych detali, nasłuchiwania z wytężoną uwagą i doceniania piękna. Moje zmysły stały się wrażliwsze, dzięki czemu więcej do mnie docierało (…)''.

Najważniejszą sprawą w próbach tworzenia relacji z osobami cierpiącymi na autyzm jest chęć zrozumienia przyczyn ich zachowania, postępowania i reagowania na bodźce wysyłane przez otaczający ich świat. Tę wymagającą odpowiedniego podejścia, cierpliwości, wytrwałości, czasem dla dobra chorego wycofania się i pozostawienia go w spokoju jak również ofiarowania miłości serca, sztukę posiedli rodzice Iris, którzy pragnęli na ile to możliwe wydostać swą córeczkę z sideł choroby. Zwłaszcza matka, którą jako pierwszą Iris obdarzyła zaufaniem starała się uważnie słuchać gestów i mowy ciała dziewczynki by nie przeoczyć żadnej ważnej dla niej informacji, wskazówki i pójść w wyznaczonym przez nią kierunku, tam, gdzie odzyskiwała spokój, wolność i poczucie bezpieczeństwa. By lepiej, pełniej, prawidłowo odebrać i zrozumieć przekaz osób autystycznych należy spojrzeć na nie oczami i sercem ofiarującym im dobroć, wrażliwość i empatię, bowiem wartości te stanowią fundamentalny kierunkowskaz z pomocą którego możemy podjąć starania i wysiłek by poznać ich wewnętrzny świat uczuć i doznań, bogactwo piękna ich serc, które z pewnością tam czeka, ale nie zawsze mrok autyzmu dopuszcza do ich ujawnienia i przedostania się do światła w którym spragnione ciepła wreszcie go odnajdą. Dzięki wytrwałemu podążaniu za córką, Arabella odkryła, że posiada ona talent do malowania, a spod jej pędzla wychodzą niezwykłe obrazy, którymi wyraża swe emocje, pragnienia, a przez ich tworzenie nabiera pewności siebie i emanuje miłością do przyrody, każdego źdźbła trawy, dotyku kropel deszczu, wsłuchiwania się w muzykę liści wygrywanej smyczkiem wiatru, a dzięki temu zaczyna okazywać piękne uczucia także najbliższym!

Drogi i Szanowny Czytelniku, serdecznie polecam książkę autorstwa Arabelli Carter- Johnson pt ''Niezwykły talent Iris Grace'' ukazanej dzięki Wydawnictwu

''Nasza Księgarnia'', ulica Sarabandy 24 c w Warszawie, gdyż ofiaruje ona nadzieję wszystkim tym, którzy dowiedzieli się o chorobie swego dziecka, by nie zwątpili i nie utracili tej mocnej wartości, gdyż wiele jest możliwe, jeśli podąża się się drogą miłości!

N P W Ś C P S
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 23 24 25
27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8
Dzisiaj: 20.08.2018