Najnowsze, Multimedia

Nie bój się mamo!

apchor

dodane 2014-06-03 15:35

zdjęcie: Youtube

Wzruszający filmik, w którym osoby z Zespołem Downa przekonują, że ich choroba nie jest w stanie odebrać im radości życia i pozbawić ich prawdziwego szczęścia.

Osoby z Zespołem Downa odpowiadają na anonimową wiadomość mailową wysłaną przez kobietę w ciąży. Kobieta ta spodziewa się dziecka, u którego zdiagnozowano Zespół Downa. Oczekując narodzin, przerażona i bezradna „rzuca” w przestrzeń swoje obawy i pytania. Nie domyśla się nawet, jaką niezwykłą otrzyma odpowiedź.

Tłumaczenie

9 lutego otrzymaliśmy maila od przyszłej mamy: Spodziewam się dziecka. Odkryłam, że ma Zespół Downa. Boję się, jakie życie będzie miało moje dziecko?

Dzisiaj odpowiadamy jej tak:

Droga przyszła mamo, nie bój się. Twoje dziecko będzie w stanie robić wiele rzeczy. Będzie mogło cię przytulić. Będzie mogło przybiec do ciebie. Będzie w stanie mówić i powiedzieć ci, że cię kocha. Będzie mogło pójść do szkoły jak wszyscy. Będzie w stanie nauczyć się pisać i będzie mogło napisać do Ciebie jeśli pewnego dnia znajdzie się daleko, bo rzeczywiście będzie mogło podróżować. Będzie w stanie pomóc ojcu naprawić rower. Będzie w stanie pracować i zarabiać pieniądze. I dzięki tym pieniądzom będzie mogło zaprosić Cię na kolację lub wynająć mieszkanie i zamieszkać osobno. Czasem będzie trudno. Bardzo trudno. Prawie niemożliwie. Ale czyż nie czeka to wszystkich matek? Droga przyszła mamo, twoje dziecko może być szczęśliwe tak jak ja. I ty również będziesz szczęśliwa. Prawda mamo?

Ludzie z Zespołem Downa mogą wieść szczęśliwe życie. Razem możemy uczynić to możliwym. Każdy ma prawo do szczęścia.

Treść filmiku w języku angielskim (napisy)

On the 9th of February we received this email from a future momI'm expecting a baby. I've discovered he has Down syndrome. I'm scared: what kind of life will my child have?

Today we reply to her like this:

Dear future mom, don't be afraid. Your child will be able to do many things. He'll be able to hug you. He'll be able to run towards you. He'll be able to speak and tell you he loves you. He'll be able to go to school like everybody. He'll be able to learn to write. And he'll be able to write to you if someday he is far away. Because, indeed he'll be able to travel too. He'll be able to help his father fix his bicycle. He'll be able to work and earn his money. And with that money he'll be able to invite you out for dinner. Or rent an apartment and go living alone. Sometimes it will be difficult. Very difficult. Almost impossible. But isn't it like that for all mothers? Dear future mom, your child can be happy, just like I am. And you'll be happy too. Right, mom?

People with Down syndrome can live a happy life. Together we can make it possible. Everyone has the right to be happy.

N P W Ś C P S
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 23 24 25
27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8
Dzisiaj: 20.08.2018